Galbūt manote, kad skalbti apatinį trikotažą paprasčiausia įmesti jį į skalbimo mašiną, tačiau tai gali sukelti žalą, kurios nesitikėjote. Kad išsaugotumėte audinio vientisumą, turite pasirinkti tinkamą skalbimo priemonę ir skalbimo būdą. Dažnai geriausia skalbti rankomis, tačiau, kad išvengtumėte nusidėvėjimo, reikia laikytis tam tikrų metodų. Smalsu sužinoti, kaip geriausiai išlaikyti subtilius daiktus geriausios būklės? Panagrinėkime svarbiausius veiksmus, kurių galite imtis, kad apatinis trikotažas tarnautų ilgiau.
Tinkamos skalbimo priemonės pasirinkimas
Rinkdamiesi tinkamą skalbimo priemonę apatiniam trikotažui, rinkitės švelnios formulės skalbiklį, specialiai sukurtą jautriems audiniams apsaugoti. Įprastose skalbimo priemonėse dažnai yra aštrių cheminių medžiagų ir fermentų, kurie gali pažeisti nėrinius, šilką ir kitas jautrias medžiagas.
Ieškokite gaminių, pažymėtų užrašais „švelnus”, „švelnus” arba „apatiniam trikotažui”. Tokiose skalbimo priemonėse paprastai nėra stiprių kvapiųjų medžiagų ir priedų, kurie gali dirginti jūsų odą arba blukinti drabužius.
Taip pat galite apsvarstyti galimybę naudoti pH subalansuotą skalbimo priemonę, nes ji švelniau veikia audinius. Jei turite jautrią odą arba esate alergiški, verta išbandyti hipoalerginius skalbiklius. Visada perskaitykite ingredientų sąrašą, kad išvengtumėte aštrių cheminių medžiagų, pavyzdžiui, baliklių ar optinių baliklių, kurie laikui bėgant gali susilpninti pluoštus.
Nepamirškite apie patogius apatiniam trikotažui skirtus skalbinių maišelius. Net ir naudojant švelnų skalbiklį, įdėjus daiktus į tinklinį maišelį galima užtikrinti papildomą apsaugą skalbimo ciklo metu. Taip sumažinsite trintį, kuri gali sukelti nusidėvėjimą.
Jei abejojate dėl skalbiklio, pirmiausia išbandykite nedidelį jo kiekį ant paslėptos audinio vietos. Pasirinkus tinkamą skalbimo priemonę, apatiniai drabužiai išliks gražūs ir ilgiau tarnaus.
Skalbimo rankomis būdai
Švelniai panardinkite apatinį trikotažą į dubenį su drungnu vandeniu ir pasirinkta švelnia skalbimo priemone. Leiskite jiems mirkti apie 5-10 minučių. Tai padeda išskalauti nešvarumus ir riebalus nepažeidžiant švelnaus audinio.
Kol jis mirksta, švelniai maišykite vandenį rankomis, kad susidarytų minkštos putos.
Tada paimkite kiekvieną gabalėlį ir švelniai patrinkite audinį tarp pirštų, daugiausia dėmesio skirdami dėmėtoms vietoms. Venkite apatinį trikotažą sukti ar glamžyti, nes tai gali iškreipti jo formą. Vietoj to, švelniai prisilieskite, kad nepažeistumėte švelnaus pluošto.
Išvalę apatinį trikotažą, išpilkite muiluotą vandenį ir pripilkite švaraus drungno vandens. Kruopščiai išskalaukite kiekvieną drabužį, kad pašalintumėte skalbiklio likučius. Skalavimo procesą gali tekti pakartoti kelis kartus, kad užtikrintumėte, jog visas muilas išnyko.
Apatinio trikotažo džiovinimas ir laikymas
Išplovus apatinius drabužius, labai svarbu juos tinkamai išdžiovinti, kad išlaikytumėte jų formą ir išvengtumėte pažeidimų. Venkite išskalbti švelnius drabužius, nes tai gali ištempti audinį ir sugadinti jo prigludimą. Vietoj to, švelniai išspauskite vandenį, įdėdami apatinį trikotažą tarp dviejų švarių, sausų rankšluosčių ir švelniai prispausdami.
Štai keletas veiksmingų džiovinimo metodų, kurių reikėtų nepamiršti:
- Džiovinimas oru: Džiovinkite apatinius lygiai ant švaraus, sauso rankšluosčio arba džiovyklės gerai vėdinamoje patalpoje. Šis būdas išsaugo jūsų gaminių formą ir elastingumą.
- Venkite tiesioginių saulės spindulių: Laikykite apatinį trikotažą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių, nes UV spinduliai gali išblukinti spalvas ir susilpninti pluoštą.
Kai apatinis trikotažas moterims išdžiūsta, atsargiai jį laikykite, kad išlaikytumėte jo būklę. Naudokite minkštu audiniu išklotą stalčių arba apatinio trikotažo maišelį ir venkite lankstyti ar gniuždyti drabužius.
Ką daryti, jei mano apatinis trikotažas susitraukia?
Jei jūsų apatiniai susitraukia, nepanikuokite! Galite pabandyti maždaug 30 minučių pamirkyti juos drungname vandenyje, sumaišytame su švelniu kondicionieriumi.
Po to švelniai ištempkite ją iki pradinio dydžio, kol ji dar drėgna. Džiovinkite lygiai, kad išdžiūtų, vengdami tiesioginio karščio.
Ateityje apsvarstykite galimybę džiovinti apatinius drabužius ore, kad jie dar labiau nesusitrauktų.
Ar saugu naudoti audinių minkštiklį apatiniam trikotažui?
Geriausia nenaudoti audinių minkštiklio apatiniam trikotažui. Nors dėl jo audiniai tampa minkštesni, jis gali palikti likučių, kurie turi įtakos elastingumui ir drėgmės išskyrimo savybėms.
Vietoj to naudokite švelnias skalbimo priemones, specialiai skirtas švelniems skalbiniams. Tinkamas apatinio trikotažo skalbimas padeda išlaikyti jo formą ir prailgina tarnavimo laiką.
Jei norite švelnumo, užuot naudoję audinių minkštiklius, džiovinkite juos vėsioje, pavėsyje esančioje patalpoje.
Kaip veiksmingai pašalinti apatinių drabužių kvapus?
Norėdami efektyviai pašalinti kvapus iš apatinių drabužių, pirmiausia pamirkykite juos šaltame vandenyje su keliais lašais švelnaus skalbiklio maždaug 30 minučių.
Po mirkymo švelniai patrinkite audinį, kad pasišalintų įkalinti kvapai.
Kruopščiai nuplaukite šaltu vandeniu ir pakabinkite džiūti gerai vėdinamoje patalpoje.
Venkite tiesioginių saulės spindulių, nes jie gali išblukinti spalvas.
Pastebėsite gaivų apatinio trikotažo kvapą ir pojūtį!