5 būdai, kaip pagreitinti seną kompiuterį

Senstantis kompiuteris gali tapti lėtu ir neefektyviu, tačiau tai nereiškia, kad reikia iš karto investuoti į naują įrenginį. Yra keli būdai, kaip galite pagreitinti savo seną kompiuterį, kad jis veiktų greičiau ir sklandžiau. Šiame straipsnyje aptarsime penkis efektyviausius metodus.

1. Atnaujinkite kietąjį diską į SSD

Vienas iš efektyviausių būdų pagreitinti seną kompiuterį yra atnaujinti tradicinį mechaninį kietąjį diską (HDD) į kietojo būvio diską (SSD). SSD diskai yra žymiai greitesni nei HDD, nes jie neturi judančių dalių ir gali greičiau skaityti ir rašyti duomenis. Tai reikšmingai pagerina kompiuterio paleidimo laiką, programų įkrovimo greitį ir bendrą sistemos našumą. Net senesni kompiuteriai su SSD gali veikti žymiai greičiau ir sklandžiau.

2. Padidinkite RAM atmintį

Operatyvioji atmintis (RAM) yra dar vienas svarbus veiksnys, kuris įtakoja kompiuterio greitį. Jei jūsų kompiuteris turi mažai RAM (pvz., 4 GB ar mažiau), apsvarstykite galimybę ją padidinti. Daugeliui kasdien naudojamų programų ir netgi naršyklės su daugybe atidarytų skirtukų reikia daug atminties. Padidinus RAM kiekį, kompiuteris galės atlikti daugiau užduočių vienu metu ir veiks greičiau.

3. Išvalykite ir optimizuokite programinę įrangą

Per ilgą naudojimo laikotarpį kompiuteryje gali kauptis nereikalingos programos ir failai, kurie lėtina sistemą. Atlikite šiuos veiksmus:

  • Pašalinkite nenaudojamas programas per „Control Panel“ arba „Settings“ meniu.
  • Naudokite disko valymo įrankius, kad pašalintumėte laikinus failus, talpyklą ir kitus nereikalingus duomenis.
  • Defragmentuokite kietąjį diską (jei naudojate HDD), kad pagerintumėte failų skaitymo ir rašymo greitį.
  • Išjunkite automatiškai paleidžiamas programas, kurios apkrauna sistemą.

4. Atnaujinkite operacinę sistemą ir tvarkykles

Pasenusi operacinė sistema ir tvarkyklės gali lėtinti jūsų kompiuterį. Įsitikinkite, kad naudojate naujausią savo operacinės sistemos versiją ir tvarkykles. Nauji atnaujinimai dažnai apima našumo patobulinimus, saugumo pataisas ir kitus pagerinimus. Patikrinkite gamintojo svetainę arba naudokite automatinio atnaujinimo funkciją, kad užtikrintumėte, jog jūsų sistema veikia optimaliai.

5. Patikrinkite kompiuterį dėl virusų ir kenkėjiškų programų

Virusai ir kenkėjiškos programos gali smarkiai sulėtinti jūsų kompiuterį. Naudokite patikimą antivirusinę programą, kad patikrintumėte ir pašalintumėte bet kokias grėsmes. Reguliariai atnaujinkite antivirusinę programinę įrangą ir atlikite pilną sistemos patikrą, kad užtikrintumėte, jog jūsų kompiuteris yra saugus ir veikia optimaliai.Pagreitinti seną kompiuterį galima įvairiais būdais, pradedant nuo techninės įrangos atnaujinimo iki programinės įrangos optimizavimo. Pritaikydami šiuos penkis metodus, galite žymiai pagerinti savo kompiuterio našumą ir pratęsti jo naudojimo laiką. Tačiau, jei reikialingą profesionalų pagalba, galite kreiptis į kompiuterių remonto specialistus, kurie greitai ir sklandžiai atnaujins jūsų nešiojamą kompiuterį.  Šiek tiek pastangų ir investicijų gali padėti jums išnaudoti visą savo seno kompiuterio potencialą.