Paskaita bibliotekininkams „Eduka klasė: bibliotekos galimybės“

Sausio 27 dieną virtualioje aplinkoje vyko Kauno pedagogų kvalifikacijos centro ir Kauno mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio organizuota paskaita-metodinė valanda bibliotekininkams „Eduka klasė: bibliotekos galimybės“.

Pasak metodinėje valandoje dalyvavusio švietimo eksperto, dėstytojo, dr. Simono Šabanovo pastaruoju metu dažnai keliamas klausimas, kokia yra šiuolaikinė biblioteka. Mokymo ir ugdymo procesui vykstant nuotoliniu būdu, ypač sparčiai keičiasi ir mokyklų bibliotekos.  Jose galime ne tik pasisemti žinių, pasikalbėti, bet ir atrasti įvairių mokymo priemonių: tiek popierinių, tiek skaitmeninių.

Mokymo(si) procesą padaryti šiuolaikišku padeda naujos kartos virtuali mokymo aplinka „EDUKA klasė“. Bibliotekininkai  sužinojo, kad bibliotekoje galima rasti virš 100 skaitmeninių vadovėlių komplektų, sudarytų iš vadovėlių, mokytojo knygų, uždavinynų, interaktyvių užduočių bei mokomųjų objektų. Pamokose svarbi mokymo(si) priemonių įvairovė, tokiu būdu atsiranda galimybė derinti skaitmeninius ir popierinius vadovėlius.

Leidyklos „Šviesa“ pardavimų skyriaus Regiono vadovė Rūta Žemaitienė paaiškino kaip padėti mokiniams spręsti prisijungimo prie sistemos problemas, supažindino su licenzijų užsakymo tvarka, atsakė į bibliotekininkių klausimus.

Kauno Maironio universitetinės gimnazijos bibliotekininkė Ramunė Balčiūnienė