Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo seminarą – edukacinę išvyką „Pažintinės mokinių veiklos organizavimo galimybės, lankantis Panevėžyje ir Biržų apylinkėse“. Jame dalyvavo 35 pedagogai iš devynių švietimo ir ugdymo įstaigų.

Pašilių stumbryne mokytojai ne tik stebėjo Europos stumbrus, bet ir sužinojo įdomių faktų apie šių stambiausių laukinių gyvūnų elgseną, gyvenimo būdą, jų priežiūrą.

Meninio stiklo studijoje, įsikūrusioje Panevėžyje, išvykos dalyviai susipažino su meno dirbinių gamyba iš stiklo, apžiūrėjo parodą, įsigijo suvenyrų.

Pedagogai lankėsi Karajimiškių kraštovaizdžio draustinyje, kur apžiūrėjo didžiausias smegduobes – 200 metų senumo „Karvės olą“, 2003 m. tik atsivėrusią „Geologų duobę“, žymiai senesnes „Lapės olą“, „Ievos duobę“ su 3,2 m aukščio atodanga. Gidė Gintautė Rakauskienė išsamiai papasakojo, kaip susidarė šios įgriuvos, kodėl jos būtent taip pavadintos.

Biržų pilis įkurta labai vaizdingoje vietoje. Dabar čia Biržų krašto muziejus „Sėla“. Čia išvykos dalyviai susipažino su Bižų miesto, dvarų ir tvirtovės istorija, pagilino žinias apie Radvilų ir Tiškevičių giminių istoriją. Moderniai įrengtame Biržų tvirtovės arsenale interaktyviai susipažino, kaip kariaujant su švedais buvo sugriauta Biržų pilis. Lankytojų dėmesį traukė ir XVII a. pabūklas – didžiulė mortyra, švedų neįstengtas išvežti Šiaurės karo metu.

Stabtelėta ir prie Astravo dvaro, kuriame šiuo metu įsikūrusi AB „Siūlas“ administracija. Kai kam buvo netikėta, kad dvaro prieigas kažkada puošė liūtų skulptūros, kurios dabar stovi prie Karo muziejaus Kaune, o Astrave šiuo metu likę tik jų kopijos.

Pabuvota ir prie Širvėnos ežero – seniausio Lietuvoje dirbtinio vandens telkinio, suformuoto 1575 m., pereita 525 m ilgio ir 2,45 m pločio pėsčiųjų tiltu.

Didelį įspūdį daugumai keliautojų paliko karstinės kilmės Kirkilų ežerynas, susidaręs susijungus trims dešimtims ežerėlių, užpildžiusių smegduobes.

Taigi, pamatyta ir sužinota daug.

Grįžtant į Kauną buvo diskutuojama apie tai, kokius objektus būtų galima įtraukti į pažintines ekskursijas mokiniams. Prieita išvados, kad visi lankyti objektai yra tam tinkami, bet jų tiek daug, kad reikėtų atrinkti pagal pasirinktą temą. Buvo sugalvotos ir kai kurios užduotys mokiniams.

Dalyviai dėkojo Ilonai Teresienei, Centro metodininkei, ir gidei Gintautei Rakauskienei, VDU „Rasos“ gimnazijos geografijos ir kūno kultūros mokytojai, už puikiai organizuotą seminarą – išvyką bei suteiktas žinias, džiaugėsi, kad padalomąją medžiagą apie lankytus objektus galės pritaikyti ir panaudoti savo darbe.


Additional information