08 resizeLietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui pažirusius koncertus vainikavo Kauno muzikos mokyklų mokinių koncertas „Pavasarinis žaismas“, vykęs kovo 9 dieną Kauno Akropolio erdvėje. Koncerto iniciatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno miesto muzikos mokyklų mokytojų metodinis būrelis. Koncertas „Pavasarinis žaismas“ - tradicinis šventinis renginys, sušaukiantis į vieną sceną visų Kauno muzikos mokyklų ambicingiausius jaunuosius muzikantus. Pasipuošę mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, garbūs svečiai... netikėti susitikimai, jaudinantis šurmulys – tokia buvo šventės atributika.

 

Prasmingai ir nuoširdžiai susirinkusiuosius į koncertą pasveikino Kauno 1-osios muzikos mokyklos akordeonininkų orkestras (vadovė Kristina Dabravolskaitė). Žiūrovų simpatijas pelnė Sakralinės muzikos mokyklos choras „Neklaužados“ (vadovai Kristina Metrikytė ir Vadimas Navickas), bei A. Kačanausko muzikos mokyklos Danguolės Beinarytės Estradinio dainavimo grupė „Dangi“, dainuodama gyvu gimtu žodžiu ir gaida. Tautinį susiklausymą simboliškai perteikė Kauno 1-osios muzikos mokyklos Varinių pučiamųjų muzikos instrumentų ansamblis (vadovai Remigijus Terminas, Evaldas Liutkauskas) bei „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus bandonininkų duetas, paruoštas mokytojo Algirdo Kasperavičiaus. Kas buvo koncerto kulminacija – sunku nuspręsti, ar kupinas žaismės M. Pertausko muzikos mokyklos instrumentinis trio (mokytojos Irina Tranauskienė, Vida Adomavičienė, Regina Bobinienė), ar nuotaikingas Kauno 1-osios muzikos mokyklos Aleksandro Šileikos ir Gretos Kostricės fortepijoninis ansamblis (mokytojos Jolanta Snudaitienė ir Jūratė Žemaitytė). Publika entuziastingai sutiko A. Kačanausko muzikos mokyklos saksofonininką Matą Naujalį (mokytojas Algis Šeduikis). „Pavasarinį žaismą“ baigė mokytojos Editos Matulionienės (Kauno 1-oji muzikos mokykla) mokinių Manto Vaitkaus ir Jokūbo Jakelio fortepijoninis duetas, klausytojus nuginklavęs virtuoziškumu, vitališku energinių gijų kibirkščiavimu.

Štai kokį atsiliepimą apie koncertą „Pavasarinis žaismas“ atsiuntė Kauno 1-osios muzikos mokyklos 8 klasės mokinė Eglė Bartkutė: „Šis koncertas buvo nuostabus ir paliko visiems didelį įspūdį. Tai yra puikus būdas paskatinti vaikus mokytis muzikos, nes koncerte buvo supažindinama su įvairiais muzikos instrumentais. Manau, kad tokie koncertai padeda ugdyti muziką vaikų širdyse ir priminti visiems, kokia daininga ir muzikali šalis yra Lietuva.“

     

Kauno muzikos mokyklų mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Eglė Valantinienė

 

 

 

Additional information