DSC 0635Tarptautinę Antikorupcijos dieną – gruodžio 9-ąją, Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 9 – 12 klasių mokiniai pasitiko dalyvaudami Antikorupciniame protmūšyje, kurį 2019 m. gruodžio 5 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdyba ir Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų Antikorupcinio mokinių ugdymo darbo grupė.

Protmūšyje dalyvavo dešimt komandų po 4 mokinius: Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno „Varpo“ gimnazijos, Kauno Veršvų gimnazijos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, KTU inžinerijos licėjaus, VDU „Rasos“ gimnazijos, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus, Kauno „Aušros“ gimnazijos, Kauno Rokų gimnazijos komandos.

Protmūšį sudarė 36 klausimai susiję su korupcijos sąvoka, korupcijos formomis, korupcijos prevencija. Klausimus parengti padėjo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Daina Paštuolienė. Jie buvo parengti internetiniu įrankiu Kahoot. Komandoms taškai buvo skiriami ne tik už teisingus atsakymus, bet ir už atsakymų pasirinkimo greitį. Kaip keitėsi komandų taškai, visi dalyviai ir stebintys renginį matė iš karto ekrane. Taip pat vyko komandų kapitonų iššūkis „Blic turnyras“ – išsitraukus temą, kapitonai pateikė argumentus ir įrodymus. Buvo vertinamas ir kapitonų viešasis kalbėjimas. Trečia kūrybinė užduotis komandai – „Atspėk patarlę“.
  

Laimėjusių komandų trejetukas:

-         Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus, 1 vieta – 28,171.

-         Kauno „Varpo“ gimnazija, 2 vieta – 27,135.

-         Kauno Maironio universitetinė gimnazija, 3 vieta – 25,646.

Laimėtojams įteikti Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus diplomai ir vertingi organizatorių prizai.

 

Laura Vaitkevičienė, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

 

 

 

Additional information