1Lapkričio 19 d. Kauno rotušėje vyko respublikinio 5–12 klasių mokinių tapybos darbų konkurso „Spalvos ir vaizduotės galia“ laureatų apdovanojimai. VDA Kauno fakulteto kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru organizuojamas tapybos konkursas šiemet sulaukė 77 dalyvių iš visos Lietuvos, iš kurių 13 tapo konkurso laureatais.

Keturiose amžiaus grupėse moksleiviai (5­ – 6 kl., 7 – 8 kl., 9 – 10 kl. ir 11 – 12 kl.) moksleiviai paveikslo plokštumoje kūrė naujas menines kompozicijas. Konkurso dalyviai kūrybinės užduoties įvykdymui turėjo tris valandas ir galėjo laisvai rinktis kūrinio atlikimo techniką. Konkurso dieną moksleivius lydėjo jų mokytojai, kurie dalyvavo VDA Kauno fakulteto dėstytojų vedamose kūrybinėse dirbtuvėse. Net 39 mokytojai išbandė save kurdami dizainus iš porceliano, susipažino su juvelyrikos meno subtilybėmis bei kūrė interjero dizaino idėjų koliažus.

   

Sveikinimai ir linkėjimai

Sveikinimus konkurso laureatams ir mokytojams pradėjo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Jurgutis, kuris konkurso pirmų vietų ir grand prix laimėtojams taip pat įteikė mero Visvaldo Matijošaičio medalius:

„Malonu jus matyti mums sakralioje vietoje, pačioje Kauno širdyje. Tikimės, jog jūsų kūrybos spalvos persikels į miestą ir pažadins ne tik mūsų čia susirinkusių, bet ir mūsų miestiečių bei miesto svečių vaizduotę.“

Konkurso organizatorius Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis dėkojo mokiniams, kurie savo kūryboje atskleidė savo išskirtinius gebėjimus:

„Akademija stengiasi suteikti ne tik sąlygas, bet ir įvertinti jūsų pastangas, matant kaip puikiai jūs gebate tai daryti spalvoje, pajungdami savo vaizduotę. Linkiu jums kurti gražesnę ateitį ir tikiu, jog pasimatysime dar ne kartą.“

Vilniaus dailės akademijos vardu mokytojus ir mokinius sveikino prorektorius mokslui dr. Marius Iršėnas:

„Mums yra labai svarbi bendroji vizualinė kultūra, kurią ugdote jūs, mokytojai. Jūsų ugdytinių kūrybiniai darbai yra daug vertingesni už mobiliųjų programėlių produktus. Pasaulis išties vertina vaizduotę ir originalumą.“

Konkurso organizatorė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė džiaugėsi mokinių kūrybingumu:

„Sveikinu jus, kūrybingus, veržlius, kupinus idėjų. Nuoširdžiai dėkoju visiems. Jūsų darbai ne tik atskleidė gausybę netikėtų idėjų, tačiau parodė ir begalinę jūsų išraiškos laisvę.“

Konkurso remėjo BLC verslo lyderių centro atstovė – UAB Urban Inventors paslaugų vystymo projektų vadovė Rūta Vismantė linkėjo drąsių ir ambicingų idėjų, prisidedant prie gražesnio pasaulio kūrimo. Vertinimo komisijos narės, menotyrininkės Violeta Jasevičiūtė sveikino mokinius, garbingai atstovavus savo miestus ir mokyklas respublikiniame konkurse, o mokytojams dėkojo pastebėjus gabius menui vaikus.

Muzikinius šventės akcentus dovanojo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mokiniai. Mokytoja Rasa Vaitkevičiūtė. Koncertmeisteris Raimundas Martinkėnas.

    

Konkurso Grand Prix laimėtoja

Aukščiausią konkurso apdovanojimą laimėjo 8 klasės moksleivė Augustė Sarapinaitė iš Vilniaus rajono Pagirių gimnazijos:

„Jaučiu gerą šoką, jaudulį. Pačią pirmą dieną kai piešiau, aš negalvojau, kad laimėsiu, tiesiog dėl smagumo atvažiavau dalyvauti. Konkurso dieną buvo užplaukę pasakų motyvai, mintyse buvo „Alisa stebuklų šalyje“ – tai ir lėme kaip aš pavaizdavau natiurmorto pastatymą.“

Laureatės mokytoja Irena Kurklietienė pasakojo, jog Augustė yra labai aktyvi ir žingeidi mergaitė:

„Ji labai norėjo dalyvauti konkurse ir mes važiavome lyg į šventę. Dalyvauti buvo labai smagu, o kad laimėsim – visai nesitikėjom. Norėčiau, kad tokie konkursai vyktų dažniau, į kuriuos galėtumėme atvažiuoti su vaikais kelis kartus į metus. Labai dėkoju organizatoriams ir Kaunui, kad pakvietė dalyvauti.“

Konkurso laureatei įteiktos organizatorių ir remėjų dovanos, mero Visvaldo Matijošaičio medalis ir įrėmintas jos konkursinis tapybos darbas.

   

Konkurso laureatai

Visų 77 konkurso dalyvių kūrybą vertino kompetetinga komisija: VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja doc. Aušra Vaitkūnienė, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, tapytojas Gintautas Vaičys, Lietuvos dailininkų sąjungos narė, menotyrininkė Violeta Jasevičiūtė, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos dailės mokytoja ekspertė Rasa Klingaitė ir LSMU Medicinos psichologė Ilona Laukienė.

  
5-6 klasių grupėje:

III vieta – 6 klasės moksleivis Mantas Balčiūnas iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, mokytoja – Valerija Medelinskienė.

II vieta – 5 klasės moksleivė Eglė Ožikauskaitė iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, mokytoja – Rima Keturkienė.

I vieta – 6 klasės moksleivė Smiltė Štreimikytė iš Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos, mokytoja Jolita Bičkienė. Nominacija už minties ir spalvos plastiką.

  
7-8 klasių grupėje:

III vieta – 8 klasės moksleivė Tiša Zakrevskaja iš Vilniaus Sofijos Kovalevskajos progimnazijos, mokytoja – Ana Kasatkina.

II vieta – 8 klasės moksleivė Deimantė Šimkutė iš Kauno Šančių mokyklos – daugiafunkcinio centro, mokytoja – Reda Stulpinienė.

I vieta – 8 klasės moksleivė Delfina Gruodytė iš Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos, mokytoja – Dalia Audėjaitienė.

  
9-10 klasių grupėje:

III vieta – 9 klasės moksleivis Vilius Ramanauskas iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, mokytoja – Valerija Medelinskienė.

II vieta – 9 klasės moksleivė Patricija Dobrovolskytė iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, mokytoja – Loreta Klimavičienė.

I vieta – 9 klasės moksleivė Rusnė Andrulevičiūtė iš Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, mokytoja – Jūratė Petrauskienė.

   
11-12 klasių grupėje:

III vieta – 12 klasės moksleivė Urtė Kavoliūnaitė iš Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos, mokytoja – Daiva Nurdinova.

II vieta – 12 klasės moksleivė Augustė Volungevičiūtė iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos, mokytoja – Ilona Rasimavičienė.

I vieta – 12 klasės moksleivė Angelika Bartė iš Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos, mokytoja – Romualda Zareckienė.

   

Konkurso „Spalvos ir vaizduotės galia“ laureatų kūrybinių darbų paroda veikia Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44, Kaunas).

   
  

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto informacija.

Nuotraukų autorius Liudvikas Žiemys

 

 

Additional information