pic2019 10 08
Lapkričio 28 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre įvyko konkurso „Apginkime ir saugokime vaikus“ finalas. Konkursą organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios Kapelionato kapelionas kun. Tomas Karklys, Kauno apygardos prokuratūra, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla. Konkurso tikslas buvo supažindinti bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenes su prekybos žmonėmis problema. Dalyvauti konkurse užsiregistravo aštuonios Kauno miesto ugdymo įstaigos. Į finalą buvo atsiųsti septyni vaizdo filmai, kurių tematika - prekyba žmonėmis. Mokinių sukurti vaizdo filmai atskleidė jų suvokimą į prekybos žmonėmis problemą, aktualumą, norą apsaugoti save ir savo artimą.

 

20191128 140854Renginyje įžangos žodį tarė Kauno apskrities policijos kapeliono asistentė s. Fausta Palaimaitė, sakydama, kad „teisėsaugos, Bažnyčios ir kitų institucijų, nevyriausybinių organizacijų sutelktos jėgos kovoje su prekyba žmonėmis, ypač prevencijoje, informacijos sklaidoje šiandien pasipildė štai šiais mokiniais, kurie taip pat įdėjo pastangas kurdami filmukus. Ir jų filmukai rodomi kitose mokyklose, socialiniuose tinkluose, pasieks daug kitų jaunų ir suaugusių žmonių“. S. Fausta linkėjo nesustoti, skleisti žinią, aplankyti dienos, krizių centrus ir parodyti savo sukurtus filmukus, padiskutuoti apie prekybos žmonėmis problemą.

Finalinį „Protų mūšio“ žaidimą sudarė trys turai po 5 klausimus. Sėkmingiausiai tris finalo turus įveikė ir I vietos nugalėtojais tapo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus komanda. Antroji vieta atiteko Kauno Petrašiūnų progimnazijos komandai. Trečiosios vietos nugalėtojais tapo Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos komanda. I – III vietų nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai ir vertingi organizatorių įsteigti prizai.

20191128 150601Konkurso pabaigoje Kauno apskrities policijos kapelionato kapelionas kun. T. Karklys, padėkojo dalyviams, pakvietė būti taikos, vienybės kūrėjais, atkreipdamas dėmesį tai, kad kai žmonės nesusitelkia į santykius, jų kūrimą, tuomet prasideda karas ir išnaudojimas. Visiems konkurso dalyviams įteikė po knygą, skirtą jaunimui apie Socialinį Bažnyčios mokymą, kuris ir pabrėžia kiekvieno žmogaus atsakomybę darnios visuomenės kūrime.

Už sukurtus vaizdo filmus apdovanotos dvi mokinių komandos. I vietos laimėtojais tapo Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus komanda. Jų sukurtas vaizdo filmas buvo apdovanotas už vertinimo kriterijų išpildymą (atitikties konkurso temai, originalumą, idėjos aiškumą, nuoseklumą ir techninio pateikimo išbaigtumą ir tvarkingumą). Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos komandos sukurtą vaizdo filmą komisija nusprendė apdovanoti už tikrovišką realios situacijos atvaizdavimą.


Dėkojame mokytojams, kurie parengė mokinius, ir renginio organizatoriams už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą įgyvendinant konkursą „Apginkime ir saugokime vaikus“.

 

 

 

Additional information