Japonijūs būgnų virtuozaI SMALL

Maždaug prieš 2000 metų atsiradusią tradicinę Japonijos perkusijos perkusijos formą įkvėpė kovos menai. Pasakojama, kad anksčiau Tekančios Saulės šalyje šių būgnų ritmai turėdavo ypatingą poveikį kariams – stiprindavo jų moralę bei nusiteikimą.

Be taiko būgnų neapsieidavo tradicinės kultūros šventės, jie skambėdavo muzikinėse dramose. Japonai įsitikinę, kad jokia kita perkusijos forma neprilygsta dinamiškiesiems taiko, tad net ir šiais laikais jie vis labiau populiarėja visame pasaulyje ir stiprina šios Rytų šalies žmonių ryšį su tūkstantmetėmis tradicijomis.

Suderinti tvirti judesiai, greitas bei dinamiškas tempas grojant didžiuliais būgnais iš taiko virtuozų pareikalauja nemažai tiek fizinės ištvermės, tiek ir dvasinės susikaupimo jėgos.

2016-ųjų rugsėjį savo draugystę oficialiai įtvirtinę Kauno ir Hiratsukos miestai bendradarbiauja švietimo, kultūros ir sporto srityse. Prieš kitąmet vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes būtent čia treniruosis Lietuvos sportininkai, todėl šis miestas jau dabar neoficialiai vadinamas „lietuviškiausia“ Japonijos vietove. 

 

“Soushu Hiratsuka Tanabata” būgnų (taiko) aprašymas

 

Additional information