IMG 20191009 WA0052Spalio 8–12 dienomis Kauno Senamiesčio progimnazijoje lankėsi tarptautinio daugiašalio „Erasmus+“ projekto MELT svečiai iš Italijos, Portugalijos, Prancūzijos (Baskų krašto), Anglijos ir Maltos mokyklų - iš viso 14 mokytojų ir 16 mokinių. Tai jau ketvirtasis projekto susitikimas, suteikiantis galimybę mokiniams mokytis kitaip, o mokytojams – tobulėti. Projekto metu mokiniai gyveno šeimose ir lankė pamokas Senamiesčio progimnazijoje, tad mūsų mokiniams, kurie globojo svečius, anglų kalbos pamokos šią savaitę truko net po 14 valandų per parą. Juk visą laiką su naujuoju draugu reikėjo bendrauti tik angliškai!

Tokiu būdu buvo lavinama šnekamoji anglų kalba, bendradarbiaujama su tarptautinės patirties turinčiais svečiais. Kauno Senamiesčio progimnazijos mokytojai taip pat neleido svečiams atsipalaiduoti - aktyviai įtraukė į visas mokyklines veiklas ir užsiėmimus. Tuo tarpu mokytojai, atvykę iš kitų šalių, diskutavo apie bendrąsias mokytojų kompetencijas, analizavo projekto pirmųjų metų rezultatus ir planavo naujas veiklas kuriant bendrą Europos mokytojo profilį.

Spalio 8 d. visi projekto dalyviai lankėsi Kauno miesto savivaldybėje, kur juos priėmė ir Kauno miesto vardu sveikino miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis. Jis trumpai papasakojo mūsų svečiams apie Kauno mokyklas ir koks svarbus Kauno miestui yra švietimas, kuriam skiriama net 46 procentai miesto biudžeto. Tai svečiams padarė didelį įspūdį. Svečiams ir Senamiesčio progimnazijos mokiniams buvo suteikta galimybė ,,pasimatuoti“ mero kėdę – norinčiųjų netrūko. Apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis, svečiai išskubėjo pasivaikščioti po rudenėjantį Kauną, aplankyti įvairių objektų.

Spalio 9 d. projekto dalyviai vyko į Anykščius, kur vaikščiojo medžių viršūnėmis – medžių lajų taku – ir susipažino su lietuvių tautinio paveldo tradicijomis Arklio muziejuje. Šilta, pačių iškepta duona, tarsi tai dienai užsakytas puikus oras ir žaidimai lauke nepaliko nė vieno abejingo.

Labai svarbus buvo ir bendruomenės vakaras, vykęs spalio 10 d. Šis renginys sutelkė didžiulę bendruomenę – mokykloje susirinko ne tik mokytojai, svečiai, bet ir mokiniai bei jų tėveliai. Linksmos dainos, šokiai įtraukė visus ir parodė, kokie galime būti vieningi ir kokie esame panašūs, net jei mus skiria kultūriniai skirtumai.

Sportinė nuotaika apėmė visus spalio 11 d. netradiciniuose fizinio ugdymo užsiėmimuose. Juk ne visi yra bandę kovos menus ar linksmąsias estafetes.

Nors oras ir nelepino, o savaitė prabėgo greitai, visi jautėsi tiesiog „kaunastiškai“! Svečiai išvyko kupini entuziazmo bei užsidegimo toliau vykdyti projekto veiklas ir pasižadėję būtinai čia sugrįžti.

 

 

Additional information