DSC 0257

Įėjau į savo amžių netikėtai —
tartum lašas į didžiulį okeaną.
Juk tai tu supi mane ir mėtai,
mano amžiau, okeane mano!

                                                     Just. Marcinkevičius 

2019 m. kovo 29 dieną Kauno „Aitvaro“ mokykla ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras organizavo respublikinę konferenciją „Nepilnamečių nuteistųjų novatoriško ugdymo organizavimo galimybės ir perspektyva“.

Pedagogai iš Kaišiadorių, Panevėžio, Marijampolės susirinko pasidalinti patirtimi, kaip turėtume ugdyti skaudžią patirtį išgyvenančius jaunuolius, kad jie atrastų valios, jėgų ir, pasak Justino Marcinkevičiaus, norėtų jausti tikrą gyvenimo skonį, kvapą, tūrį ir patikėtų, kad tikrai turi tokią teisę. Programos vadovė, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Valerija Segalovičienė, pradėdama renginį, konferencijos temą įvertino kaip labai ambicingą ir palinkėjo produktyvaus ir prasmingo darbo. Sveikinimo žodį tarė Kauno „Aitvaro“ mokyklos direktorius Virginijus Kniuras.      

Pirmąjį pranešimą „Jaunuolio motyvavimo karjerai ribos ir galimybės nesėkmės pasekmių išgyvenimo procese“ skaitė Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos projektų vadovas Petras Benikas. Lektoriaus įdomiai iliustruotas kalbėjimas neprailgo ir privertė pamąstyti apie tai, kad visi mes turime pasirinkimą, tik reikia pasirinkti teisingai. Chemijos vyresnioji mokytoja Margarita Vanagaitė kalbėjo apie mokinių socializacijos stiprinimą ir integracijos į darbo rinką galimybių didinimą, akcentavo, kaip svarbu mūsų ugdytiniams būti tikriems dėl galimybės turėti garantuotą darbo vietą. Anglų kalbos mokytoja Asta Navagruckytė patirtimi pasidalino skaitydama pranešimą „Projektų galia mūsų jaunimui“, papasakojo, kad „Aitvaro“ mokykla ruošia bendradarbiavimo projektą su Portugalijos Minho universiteto jaunimu. Įdomu buvo klausytis psichologės Audronė Kuodienės pranešimo „Savęs pažinimas ir teigiamas vertinimas mokinių karjeros kelyje“.

Mokinių tapybos darbus pristatė ir apie ritmą dailėje kalbėjo dailės mokytoja metodininkė Valerija Medelinskienė. Vyresnysis muzikos mokytojas Andrius Urbanavičius pratęsė mintį kalbėdamas apie ritmą muzikoje ir pakvietė tris šaunius „Aitvaro“ mokyklos jaunuolius atlikti muzikinę – literatūrinę kompoziciją. Klausantis vaikinų negalima buvo abejoti jų nuoširdumu, o natūralus jaudulys tik patvirtino, kad juose galima įžvelgti daug gražių dalykų...

DSC 0170Per kavos pertrauką konferencijos dalyviai ne tik maloniai bendravo, bet galėjo pasižiūrėti anglų kalbos mokytojos metodininkės Nijolė Šeržentienė parengtą mokinių darbų parodą „Pomėgiai karjeros link ...“, pavartyti „Aitvaro“ mokyklos metraštį, parengtą geografijos mokytojos metodininkės Loretos Kryževičienės, bei susipažinti su pirmuoju „Aitvaro“ mokyklos laikraščio „Aitvaro balsas“ numeriu.

Konferenciją tęsė Kauno kolegijos geodezijos studijų programos dėstytoja Ilona Urbanavičienė, skaičiusi pranešimą „Atrask GIS mokyklose“ ir ne vieną mokytoją suintrigavusi geografinių informacinių sistemų galimybėmis mokant geografijos, biologijos, literatūros ir kitų dalykų. Biologijos mokytoja metodininkės Nadiežda Kriaučiūnienė skaitė pranešimą „Biologija – geriau žinoti“. Apie mokinių karjeros kompetencijų formavimą privalomų autorių kūrinių kontekste kalbėjo Vitalija Venskauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė. Geografijos mokytoja metodininkė Loreta Kryževičienė ir biologijos mokytoja metodininkė Jūratė Bubienė kalbėjo apie socialinių ir gamtos mokslų reikšmę karjeros vadybai. Kaip galima įdomiai mokyti matematikos, pasidalino matematikos mokytoja metodininkė Aušra Marija Bidvienė, kviesdama pasiskirstyti į grupeles ir atlikti praktinį darbą „Pitagoro teorema gyvai“.

Vieni kitų pasiklausę, pabendravę konferencijos dalyviai išsiskyrė nešini naujomis idėjomis, kaip galima įdomiau, naujau ugdyti savo ypatingus mokinius, supažindindami juos su mokomaisiais dalykais, keldami jų savivertę, padėdami patikėti, kad jų ateitis tik jų pačių rankose, o jie tikrai gali kurti gražius dalykus – tai patvirtino tapybos, siuvinėjimo darbų paroda, jų skaitomi eilėraščiai, atliekamos dainos.     

 

Additional information