2019 m. kovo 7 d. Kauno Kazio Griniaus progimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mokytojų, mokinių ir bibliotekininkų konferencija ,,Pasaulio lietuviai vakar ir šiandien“, skirta Lietuvių kalbos dienoms ir Pasaulio lietuvių metams paminėti.

Konferencijos organizatoriai – Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Kazio Griniaus progimnazija.

Be galo džiugu, jog nepaisant skiriančio atstumo į renginį atvyko svečių iš įvairių Lietuvos miestų.

Konferencija prasidėjo plenariniu posėdžiu, kuriame pranešimą apie lietuvių egzilio literatūros kryžkeles ir pasirinkimus skaitė VDU lituanistikos katedros profesorė Dalia Kuizinienė. Taip pat savo patirtimi apie tai, ką svetur gali vienas lietuvis, dalijosi rašytoja, publicistė, rašymo mentorė, buvusi žurnalo ,,Pasaulio lietuvis“ vyresnioji redaktorė Sandra Bernotaitė, dešimt metų gyvenusi Australijoje.

Be to, plenariniame posėdyje pranešimą skaitė ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos bibliotekos vedėja, lituanistikos centro vadovė Reda Kiselytė, gimtosios Lietuvos naujienas nuolat pranešanti mūsų išeiviams, parašydama į „Amerikos lietuvį“, į Australijoje leidžiamą „Mūsų pastogę“, į „Tėviškės žiburius“ Kanadoje.

Pasibaigus plenariniam posėdžiui, darbas vyko grupėse, kuriose informatyvius, netradicinius ir inovatyvius pranešimus apie lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusias (puoselėjančias) asmenybes, išeivijos, rezistencijos ir tremtinių kūrėjų indėlį į tautos kultūros puoselėjimą skaitė ir mokytojai, ir bibliotekininkai, ir mokiniai, buvo pristatytos kai kurių kūrinių ekranizacijos.

Esame dėkingi visiems dalyvavusiems už Jūsų laiką, kantrybę, galimybę pabūti kartu, pabendrauti, pasidalyti žiniomis, patirtimi.

Nuoširdžiai lauksime Jūsų kitais metais mūsų progimnazijoje vyksiančioje konferencijoje.

 
Dainora Žukauskienė, Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja, Kauno Kazio Griniaus progimnazija


Vaizdo įrašas (nuoroda)


 

Additional information