DSC 2052Kovo 13 d. Kauno rotušėje vyko respublikinio piešinio/idėjos konkurso „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo“ laureatų apdovanojimai. VDA Kauno fakulteto kartu su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru organizuojamas piešinio konkursas šiemet sulaukė 67 dalyvių iš visos Lietuvos, iš kurių 12 tapo konkurso laureatais.


Trejose amžiaus grupėse moksleiviai monochrominiuose piešiniuose vaizdavo dizaino objektus su bent vienu iš atsinaujinančių energijos šaltinių - saule, vėju ar vandeniu. Konkurso dalyviai kūrybinės užduoties įvykdymui turėjo tris valandas ir galėjo laisvai rinktis atlikimo techniką.

Konkurso darbų vertinimo kriterijai – kūrybiškumas, novatoriškumas ir estetiškumas. Vertinimo komisiją nustebino kaip laisvai mokiniai interpretavo temą ir ją išpildė ne tik piešdami objektus, bet ir situacijas.

 

Sveikinimai ir linkėjimai

Sveikinimus konkurso laureatams ir mokytojams pradėjo VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis: „Jaunieji kūrėjai stebina savo išmone ir gebėjimais. Ateityje konkurso laureatai galbūt ir netaps menininkais, o pasirinks mediko, inžinieriaus ar kitą profesiją. Tačiau tokio pobūdžio konkursai, sukviečiantys moksleivius ir suteikiantys jiems galimybę atskleisti savo gabumus yra būtinybė.”

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė džiaugėsi mokinių kūrybingumu: „Jūsų piešiniai parodė begalinę jūsų išraiškos laisvę, o būtent laisvas ir kuriantis žmogus yra tvaresnės, saugesnės Lietuvos kūrėjas.” KPKC direktorė Rasa Bortkevičienė taip pat įteikė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėkos raštą VDA Kauno fakulteto dekanui prof. Jonui Audėjaičiui už respublikinio konkurso organizavimą, prisidedant prie mokytojų tobulėjimo ir profesinio augimo bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo skatinimą.

Konkurso remėjas „UAB Acme Grupė” direktorius Sergej Artemiuk įteikęs laureatams dovanas linkėjo drąsos: „Esu maloniai nustebęs kiek drąsių, inovatyvių idėjų, kurias jūs, užduodami nepatogius klausimus mums, suaugusiai kartai, skatinate judėti toliau ir priverčiate susimąstyti. Nuoširdžiai tikiu, kad jūsų idėjos ir dizaino sprendimai išdėstyti popieriuje vieną dieną taps realybe.”

 

Grand Prix

Aukščiausią konkurso apdovanojimą laimėjo 9 klasės moksleivis Arnas Rasimavičius iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos: „Pirmiausia turėjau idėją sukurti kažką, kas pagerintų gyvenimą paprastiems žmonėms, taip ant kepurės atsidūrė saulės kolektoriai, šildantys vandenį gertuvėje. Nupiešęs žmogų sugalvojau sukurti visą miestą, kuriame yra panaudojami visi atsinaujinantys energijos šaltiniai – vėjas, saulė ir vanduo. Džiaugiuosi rezultatu ir finaliniu savo kūriniu, nes nupiešiau miestą ant ratų, varomą vėjo energija su didžiule bure, su to miesto gyventoju, kuris ateityje galėtų gyventi šiame mieste.“

Laureato mokytoja ir mama Ilona Rasimavičienė dėkojo piešinio konkurso organizatoriams: „Arnas yra grafikas ir tikrai patikėjau, kad jis gali gerai išreikšti konkurso temą „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo.“ Pamačiusi galutinį piešinį pamaniau, jog šis darbas tikrai neturėtų likti nepastebėtas. Labai džiaugiamės sėkme, nes tai yra didelis laimėjimas, ačiū komisijai.“

 

Konkurso laureatai

DSC 2013Visų 67 konkurso dalyvių kūrybą vertino kompetetinga komisija: VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, Kauno „Vyturio“ gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Jurgita Stravinskienė, VDA Kauno fakulteto Dizaino katedros vedėjas prof. Saulius Juozas Jarašius, VDA Kauno fakulteto Grafikos katedros prof. Rolandas Rimkūnas, VDA Kauno fakulteto lektorius, tapytojas Donatas Inis, VDU Menų fakulteto doc. dr. Jūratė Tutlytė, ACME prekinio ženklo dizainerė-maketuotoja Laima Zakšauskienė.

 

 7-8 klasių grupėje:

Nominaciją „Už menišką Eko inovaciją“ VDA Kauno fakulteto Dizaino katedra skyrė 8 klasės moksleivei Milenai Steponkevičiūtei iš Kauno Juozo Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos, mokytoja – Jolanta Jočienė.

Nominaciją „Už dizainą vaikų laimei“ komisijos narė doc. dr. Jūratė Tutlytė skyrė 7 klasės mokinei Delfinai Gruodytei iš Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos, mokytoja – Dalia Audėjaitienė.

III vieta – 7 klasės moksleivė Kristina Brinkytė iš Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos, mokytoja – Virginija Tamošiūnienė.

II vieta – 7 klasės moksleivis Kajus Klimas iš Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos, mokytoja – Algimanta Rišienė.

I vieta – 7 klasės moksleivė Sandra Cibulskytė iš Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos, mokytoja – Dalia Bruklienė.

  

9-10 klasių grupėje:

III vieta – 10 klasės moksleivė Milda Pociūtė iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos, mokytoja – Vitalija Paulaitienė.

II vieta – 10 klasės moksleivis Eitvydas Žukas iš KTU inžinerijos licėjaus, mokytojos – Rasa Ušinskaitė ir Vaida Valatkienė.

I vieta – 9 klasės moksleivė Perla Leščinskaitė iš Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos, mokytoja – Valerija Medelinskienė. 

 

11-12 klasių grupėje:

III vieta – 12 klasės moksleivis Ignas Simanavičius iš Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, mokytoja – Eglė Vasiliauskaitė.

II vieta – 11 klasės moksleivė Edita Mongird iš Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, mokytoja – Tatjana Brezgina.

I vieta – 11 klasės moksleivis Dainius Mockus iš Kaišiadorių r. Kruonio gimnazijos, mokytoja – Genė Svetakaitė.

 

Konkurso „Dizainas ateičiai: saulė, vėjas ir vanduo“ laureatų kūrybinių darbų paroda veikia Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44, Kaunas).

 

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto informacija.

 

Additional information