P81019 113256Kauno menų darželis „Etiudas“ mini 25-erių metų sukaktį ir pristato ketvirtąją projekto „Metamorfozės“ parodą „Metamorfozės IV. KĖDĖ“. Kėdė parodai pasirinkta dėl daugelio šio objekto prasminių reikšmių. Neretai kėdės simbolis naudojamas norint apibūdinti tam tikrą padėtį visuomenėje. Kėdė, kaip baldas dažnai vadinama nevykusiu civilizacijos išradimu ir netgi šio amžiaus maru, nes daugelis mūsų prasėdi ant jos beveik pusę paros. Per gyvenimą turime galimybę pasėdėti ant darželio, mokyklinių kėdžių, išbandyti direktoriaus, ministro, o gal net ir prezidento kėdę. Šioje parodoje pristatoma žaisminga 25 kėdžių interpretacija apžvelgiant visus menų darželio gyvavimo metus.

Darželio rūsyje rastos ir žaismingai nuspalvintos senos kėdės pasakoja vaikų, tėvų ir darbuotojų gyvenimiškas istorijas. Ant kėdžių išdėlioti įvairūs daiktai atrodo tarsi sustingę praeities ir dabarties vaizdai – žaidimo, muzikavimo, piešimo ir kitokios veiklos momentai. Ant kai kurių iš šių kėdžių sėdėjo dabartinių „Etiudo“ ugdytinių mamos ir tėčiai, todėl vaikai ypatingai norėjo atnaujinti ir prikelti naujam gyvenimui klibančias, sulūžusias kėdes.

Visi parodos eksponatai – gilesnių apmąstymų reikalaujantys objektai, kviečiantys kurti asociacijas ir savitas interpretacijas. Kūriniuose aiškiai atsispindi žaidimo ir meninės raiškos giminingumas. Tai, ką mes pateikiame kaip meną, iš tiesų, yra realūs išgyvenimai ir patirtys.

Rengimasis šiai parodai „Etiudo“ bendruomenei buvo ne tik įdomus kūrybinis procesas, bet ir įvairių apsvarstymų kupinas laikas. Kokie buvome prieš 25-erius metus ir kokios mūsų metamorfozės dabar? Paroda kviečia susimąstyti ne tik apie meninio ugdymo ištakas, bet ir apie gyvenimo kaitą, kai vieną dieną labai svarbiais ir reikalingais tampa užmiršti daiktai, istorijos ir žmonės.

Parodos kuratorė Lina Statkevičienė

Paroda vyksta Kauno pedagogų kvalifikacijos centre, Vytauto prospektas, 44 iki vasario 1 d.

Additional information