IMG 9660

2018 m. lapkričio 13 d. Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete vyko vienas iš tradicinių Tarptautinei verslumo savaitei skirtų renginių – Kauno miesto mokyklų mokinių mokomųjų bendrovių mugė-konkursas „Startuolių mugė“. Mugę-konkursą organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir miesto ekonomikos mokytojų metodinis būrelis.

Renginyje dalyvavo trisdešimt dvi mokinių mokomosios bendrovės iš devyniolikos Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų: Kauno technologijos universiteto gimnazijos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos, Kauno Rokų gimnazijos, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno technikos profesinio mokymo centro, Kauno „Santaros“ gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos, Kauno Veršvų gimnazijos, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos, Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus, Kauno „Aušros“ gimnazijos, „Erudito“ licėjaus.

Mokinių mokomosios bendrovės (MMB) varžėsi dėl vienuolikos nominacijų. Visi mugės-konkurso dalyviai pademonstravo sumanumą ir išradingumą, tad kompetentingai vertinimo komisijai, sudarytai iš įvairių organizacijų atstovų, iškilo nelengvas uždavinys objektyviai visus įvertinti ir paskirti nominacijas.

„Startuoliškiausios verslo idėjos“ nominacija atiteko MMB „Warm me up“ iš Erudito licėjaus. Bendrovė ne tik gamina šiltukus, skirtus įvairioms kūno vietoms (rankoms, kojoms, kaklui, sąnariams), bet ir pateikia rekomendacijas, kaip juos panaudoti. Siūlo kaklajuostes, kuriose yra integruota vieta šiltukui (vidutinkiška šiltuko šildymo trukmė 3 val., temperatūra + 40 laipsnių), šlepetes, kuriose galima gulint ar sėdint šildyti sušąlusias kojas, ir kitus produktus.  Komandą pasveikino UAB „Optimalūs projektai“ vadovė Diana Katinienė.

Nominaciją „Kūrybiškiausia verslo idėja“ pelnė Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus MMB „Shop&Rock“. Mokiniai gamina žaisliukus, pakabinamus ant kalėdinės eglutės. Pagrindinės gamybos medžiagos yra miltai, druska ir vanduo. Suformavus žaislą, gaminys džiovinamas ir po to dekoruojamas įvairiais karoliukais, kaspinėliais ir kitais papuošalais. Tai reikalauja daug kūrybos, kantrybės ir fantazijos. Jaunuosius verslininkus pasveikino ir prizus įteikė UAB „Gurmena“ vadovė Lina Vyšniauskienė.

MMB „Numcut“ iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos nominuota „Už įdomiausią technologinį sprendimą“. Ši komanda sukūrė klaviatūros priedą, kuris pagreitina darbą kompiuteriu. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė UAB „Kilobaitas“ atstovė Aistė Mitkevičienė.

Nominacija „Inovatyviausia verslo idėja“ paskirta kitai Juozo Grušo meno gimnazijos komandai – MMB „Brigth Light“. Ši bendrovė sukūrė šviečiančią kuprinę, kuri LED šviestuvų pagalba apsaugo žmogų nuo nelaimingų atsitikimų tamsiu paros metu. Šiuos išradėjus pasveikino ir prizus įteikė Kauno technologijos universiteto lektorė Indrė Petrikė.

„Labiausiai mokyklos bendruomenei pritaikytą produktą“ pristatė Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos MMB „Home Industries“. Bendrovė kuria įvairias programėles mobiliesiems telefonams. Šiuo metu specializuojasi būtent mokykloms pritaikyta telefonine programėle, kuri leis greičiau ir patogiau moksleiviams pasižiūrėti mokyklos naujienas, savo tvarkaraščius bei bendrauti su mokytojais. Šią komandą pasveikino ir prizus įteikė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ilona Teresienė.

Dar viena Kauno pedagogų kvalifikacijos centro įsteigta nominacija „Draugiškiausias aplinkai produktas“ ir prizai atiteko Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos MMB „ECOfantastic“. Mokiniai mezga žaislus perdirbdami aliuminio skardines.

„Tinklalapių kūrimas prasideda nuo vartotojų poreikių. Įgyvendindami bendrovės tikslus, savo verslo idėją siūlome savo mokyklos bendruomenei: mokytojams ir kitiems darbuotojams. Bet kurio dalyko mokytojai gali tinklalapyje vykdyti savo veiklos sklaidą. Mūsų darbas – Jūsų šuolis į sėkmę!“, – teigė MMB „HOSTORA“ atstovai, įvertinti nominacija „Perspektyviausia idėja uždirbti daugiausia pelno“. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokinius pasveikino ir prizus įteikė Lietuvos Junior Achivement direktorė Andželika Rusteikienė.

Nominacija „Geriausias sprendimas mažiausiais kaštais“ paskirta Kauno „Aušros“ gimnazijos mokiniams. MMB „Pajusk 3D“ pristatė įvairių modelių lėktuvus, sukurtus naudojant 3D spausdintuvą. Šie modeliai yra skirti akliesiems, kad galėtų juos apčiuopti ir įsivaizduoti, kaip atrodo įvairūs lėktuvai. Idėją mokiniai generavo kartu su Aviacijos muziejaus atstovais, kurie norėtų įsigyti mokinių sukurtus modelius ir papildyti muziejaus ekspoziciją. Aktyviausi MMB atstovai Juras Survila ir Martynas Šatkauskas domisi aviacija ir naujomis technologinėmis galimybėmis. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė AB „Swedbank“ atstovas Mantas Giedraitis.

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus MMB „Čiobrelis“ perka įvairias žoleles iš didmeninės prekybos tiekėjo. Po to arbatėles perfasuoja mažesniais kiekiais ir jas pardavinėja. Mokiniai patys tyrinėjo arbatėlių sudėtį ir naudą sveikatai, formavo asortimentą. Ši mokinių mokomoji bendrovė apdovanota nominacija „Už tautiškiausią produktą“. Mokinius pasveikino ir prizus įteikė Vilius Benušis – advokatų profesinės bendrijos „Viliušis ir Astromskis“ atstovas.

Kauno Kovo 11-osios gimnazijos MMB „Second Touch“ gamina įvairius gaminius iš antrinių odos žaliavų į gamybos procesą įtraukdami ir vaikus su negalia: išmokė juos atlikti tam tikras gamybos opreacijas, bendradarbiauti, pildyti priėmimo į darbą dokumentus, prekiauti, o tuo pačiu ir ugdytis – lavinti savo rankų smulkiąją motoriką. Pagrindiniai bendrovės produktai – papuošalai, diržai, piniginės, kiti smulkūs rankų darbo antrinių odos žaliavų gaminiai, lauko baldai. Šiai mokinių mokomajai bendrovei paskirta „Socialiai atsakingo verslo“ nominacija. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė Vytauto Didžiojo universiteto atstovas dr. Mantautas Račkauskas.

MMB „EcoLithuania“ – tai jungtinė 5-6 klasių mokinių komanda iš Erudito licėjaus. Vaikai nustatė problemą – miesto parkuose dažnai būna perpildyti šiukšlių konteineriai, todėl lankytojai kartais „kai niekas nemato“ numeta šiukšlę šalia. Mokinių kuriamas produktas yra ilgalaikiai šiukšlių maišeliai, kurių dirželį galima užsimauti ant rankos, tvirtinti prie dviračio. Tokį maišelį visada patogu turėti po ranka ir prireikus prisidėti prie gamtos priežiūros. „Tiek savivaldybė, tiek mes patys atsakome už gražią ir tvarkingą aplinką: parką, mišką ar žaliąją zoną“,– teigė bendrovės atstovai. Ši komanda labai nuoširdžiai gyrė savo gaminį, tad pelnė nominaciją „Geriausias produkto pristatymas“. Mokinius pasveikino ir prizus įteikė Kauno technologijos universiteto lektorė Rasa Gudonavičienė.

Visoms mokinių mokomosioms bendrovėms buvo įteiktos Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės profesorės Editos Gimžauskienės padėkos už dalyvavimą „Startuolių mugėje“.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktoriaus padėkos raštais buvo apdovanoti renginio rėmėjų atstovai – vertinimo komisijos nariai. Padėkos raštai taip pat buvo įteikti Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos ir Kauno „Vyturio“ gimnazijos ekonomikos mokytojai ekspertei Sandrai Paštuolytei ir Erudito licėjaus ekonomikos vyresniajai mokytojai Kristinai Celiešiūtei – už Kauno miesto mokyklų mokinių mokomųjų bendrovių mugės-konkurso „Startuolių mugė“ organizavimą bei mokinių mokomųjų bendrovių parengimą šiam konkursui. Už mokinių parengimą mugei-konkursui padėkota visiems mokytojams, kurių vadovaujami mokiniai, dalyvavo šiame renginyje: Daivai Misonienei (Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus, Kauno „Santaros“ gimnazija), Ingai Kublickienei (Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija), Jolantai Čėsnienei (Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija), Vilijai Zolubienei (Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla, Kauno „Aušros“ gimnazija), Laimai Mazilevskienei (Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla), Daliai Varnaitei (Kauno Kovo 11-osios gimnazija), Gentrūdai Česnovienei (Kauno technikos profesinio mokymo centras), Editai Kondrašovienei (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Renatai Lincevičienei (Kauno Veršvų gimnazija), Vaidai Valiuvienei (Kauno Rokų gimnazija), Jolitai Rickevičienei (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras), Laimai Girdauskienei (Kauno „Saulės“ gimnazija), Margaritai Liekienei (Kauno Jono Jablonskio gimnazija), Renatai Varnienei (Kauno Juozo Gruodžio konservatorija), Kristijonui Bartoševičiui (Kauno technologijos universiteto gimnazija).

Renginio organizatoriai dėkingi Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanei prof. Editai Gimžauskienei ir rinkodaros koordinatorei Erikai Jucevičiūtei už šiltą priėmimą ir pagalbą organizuojant renginį, taip pat – lektoriams, skaičiusiems paskaitas mokiniams.

 

Additional information