2

Lapkričio 15 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko nemokama paskaita tėvams „Vaikų charakterio tipai. Kaip kalbėti su vaikais, kad išgirstų“. Tai jau ketvirtasis „Aktyvių tėvų akademijos“ renginys šiais mokslo metais. Paskaitos lektorė – psichologijos konsultantė Irena Bulotienė.

3

Ši paskaita skirta mamoms ir tėčiams susipažinti su dar vienu įrankiu – eneagrama, padėsiančia pažinti ir suprasti ne tik savo vaikus, bet ir save. Eneagrama yra 9 – nios gyvenimiškos strategijos apie pagrindinius asmenybės tipus atsiskleidžiančius vidine motyvacija. Eneagrama suteikia galimybę suprasti, jog egzistuoja 9 skirtingi požiūriai, 9 skirtingi vertybių rinkiniai, 9 skirtingi bendravimo stiliai, 9 skirtingi problemų sprendimo būdai ir jie visi yra teisingi.

Dauguma asmenybinių strategijų pasireiškia nuo gimimo ir jau yra įrodyta, kad vaikai gimsta su tam tikru temperamentu, o tai reiškia, kad su tam tikru eneagramos eneatipu. Eneatipas atpažįstamas pagal verbalinius ir neverbalinius požymius ir tai padeda suprasti bei priimti tai, kad vienam vaikui 

1

svarbu kalbėti apie savo jausmus, o kitam tą daryti reikia daug pastangų; vieniems reikia nuolatinio skatinimo ką nors daryti, o kitus reikia stabdyti nuo nebeaprėpiamų veiklų; vieni tvarkingi, o kiti tam neteikia jokios reikšmės; vieni paslaugūs, o kitų pagalbos neprisiprašysi. Eneagrama padeda suprasti, ką vaikui stiprinti savyje, o kas ir taip pasireiškia visa jėga ir reikalauja nusiraminimo.

Ir pats svarbiausias dalykas – gerbti ir priimti kitokį nei pats esi.

Additional information