Sutikite, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą. Dėl šios priežasties Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje. Europos kalbų dienos, kuri švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną, paminėjimas yra vienas iš kelių, vedantis tarpkultūrinio supratimo link.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokymo mokytojų metodinis būrelis kvietė mokinius ir užsienio kalbų mokytojus dalyvauti tarptautiniame iššūkyje ir įvertinti kitų kalbų mokymosi svarbą. Net 800 milijonų europiečių iš 47 Europos Tarybos valstybių narių yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, mokydamiesi mokykloje arba ne. Todėl iššūkio dalyviams reikėjo sudainuoti dainą pasirinkta užsienio kalba, sukurti vaizdo klipą ir jį nufilmuoti. Iššūkyje dalyvavo 137 Kauno miesto ugdymo įstaigų moksleiviai, 24 mokytojai.

Tokie kūrybiniai iššūkiai didina užsienio kalbų mokėjimo prestižą, užsienio kalbų mokymosi motyvaciją, skatina moksleivius pažinti didelę kalbų įvairovę, skatina kultūrų ir kalbų pažinimą, telkia bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje, juk 2018 metai Europos komisijos paskelbti Europos šalių kultūrinio paveldo metais.

Edita Rabizaitė,

Kauno miesto ankstyvojo anglų kalbos mokymo

mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Additional information