IMG 20180711 132045Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, antri metai pritardamas ir palaikydamas LR Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyvą „Atverk duris vasarai“, organizavo jau trečiąjį renginį šią vasarą. Liepos 11-ąją Centras suklego vaikų balsais. Per dvidešimt trejų–vienuolikos metų amžiaus vaikų iš Kauno r. dienos centro sugužėjo į kūrybines dirbtuves „Prikelti antram gyvenimui“ su tautodailininke Ilona Kristina Aglinskaite.

Ilgai nedelsdama tautodailininkė prisistatė vaikams ir paprašė, kad jie prisistatytų, o tuomet visi kibo į darbą. Šio susitikimo tema ir užduotis iš antrinių žaliavų (senų kartono dėžių) pagaminti ką nors gražaus. Kadangi dabar vasara, tad pasirinko gaminti saulę. Dailininkė patarė, kaip ir kokias detales pasigaminti, kad darbelis atrodytų išbaigtas. Užvirė darbas: vaikai piešė, braižė, karpė, klijavo, paskui dažė. Žinoma, mažiausiems labai reikėjo suaugusiųjų pagalbos, kad neatsiliktų nuo didesniųjų. Kai vaikai baigė dažyti savo kūrinius, dailininkė Ilona pakvietė vaikus pristatyti savo sukurtas saules, sugalvoti joms vardus ir papasakoti savo saulės istoriją. Po keletos minučių netilo plojimai, nes vieną istoriją keitė kita, kaip ir saulę keitė saulytė ar saulutė. Vaikus atlydėjusios pedagogės taip pat neliko nepastebėtos – jos turėjo papasakoti savo saulės istoriją. Šilti ir jautrūs poezijos posmai apie saulę liejosi ir iš viešnios Nijolės lūpų. Tad visai nenuostabu, jog darėsi „karšta“ nuo tiek daug saulių. Norėdami išvengti „perkaitimo“, visus kūrėjus pakvietėme toliau pabendrauti prie arbatos puodelio.

Gerdami arbatą ar sultis vaikai tarpusavyje smagiai čiauškėjo, dalijosi kūrybiniais įspūdžiais.

Nepastebimai pralėkė daugiau kaip dvi valandos, bet rezultatas itin džiugino. Vaikų ir pedagogių veidus puošė šypsenos, tad ir atsisveikinome iki kito susitikimo.

 

Additional information