„Aš kaip saulėgrąža, rudenį pražydusi,

Kai šalna jau žiedlapius pakanda.

Nelengvas mano gyvenimo kelias,

Bet nekeliauti, sustot negaliu.

Nors esu tik mažas grūdelis,

Save aš kitiems dalinu.“

Taip eilėse save apibūdina iš Ukmergės krašto kilusi rašytoja Ona Saulė Miliukaitė Delonienė – Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, Eigulių bedruomenės ansamblio „Smaragdas“

įkūrėja ir vadovė.

Ona Delonienė – bibliografė, studijas baigusi Vilniaus universitete. Dirbo Kauno apskrities viešojoje, Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, 10 metų – Nemuno vidurinės mokyklos bibliotekos vedėja ir „Jaunųjų žurnalistų“ būrelio vadovė, leido mokyklos laikraštį „Vingis“.

Autorės kūrybinėje kraitėje 3 poezijos knygelės: „Saulės jūra“, „Vėrinys“, „Pienių vainikas“; romanai: „Geriausia diena – šeštadienis“, „Laimingi valandų neskaičiuoja“, „Meilės uostas – Nida“, „Mano mielas Benjaminas“. Ir štai 5-tasis O. Delonienės romanas skaitytojams „Kai neklausia, kur dingai...“. Knygos recenziją skaitė knygos redaktorius, filologijos mokslų magistras Rimantas Klibavičius. Šis šiuolaikiškas, audringas romanas, turintis tris siužeto linijas ir net detektyvo elementų, įtraukia į pilną veiksmo aktualijų pasaulį.

LNRS pirmininkas Vladas Buragas pažymėjo, kad kūrinio stilius primena kino scenarijų, gražiai sudėstyta kompozicija, daug dialogų. Pasiteiravo autorės ar nėra minties kurti filmą. Ištraukas iš naujojo romano skaitė Jadvyga Rašimienė ir autorė.

Popietę sušildė Onutės Delonienės vadovaujamo ansamblio „Smaragdas“ atliekamos dainos, kurioms žodžius ir melodijas sukūrė pati autorė. Mūsų susitikimą vainikavo dirbančių pedagogių ansamblis „Guboja“, kuriam vadovauja neformaliojo ugdymo muzikos mokytoja-ekspertė Aleksandra-Danutė Žiedelienė.

„Dėkoju savo šeimos nariams ir visiems artimiesiems žmonėms už palaikymą kūrybiniame kelyje. Begalinį dėkingumą jaučiu ne tik už moralinę, bet ir už organizacinę, finansinę paramą. O svarbiausia – meilę ir supratimą!“ – sakė Ona Miliukaitė-Delonienė.

Additional information