Kauno pedagogų kvalifikacijos centre balandžio popietę gausiai susirinkusiems skaitytojams Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos, Kūrybinės asociacijos „Kauno branduma“ narė, poetė Janina Ulinskienė-Smiltė pristatė tris naujas knygas – poezijos „Mūzos dovana“ ir mažiesiems – „Bitutės sapnas“ bei „Geri draugai“. Renginį vedė poetė Irena Žurumskienė. Į popietę atvyko garbingi svečiai: Loreta Kudarienė, Kauno miesto tarybos narė, ir LNRS valdybos pirmininkas Vladas Buragas. Smagu šventėje matyti poetės šeimos narius.

Janinos Ulinskienės-Smiltės literatūrinis kraitis nemažas: suaugusiems – „Norėčiau būti paukštė“, „Būkime laimingi“, vaikams – „Bitės batai“, „Boružėlės draugai“, „Zuikio laimė“, „Peliuko godos“, „Vaikystės traukinukas“. poetė dovanojo dar tris naujas knygas – poezijos „Mūzos dovana“ ir mažiesiems- „Bitutės sapnas“ bei „Geri draugai“.

„Poetė kuria švelnią, pilną grožio poeziją vaikams. Ji kviečia pažvelgti į gamtą kupinomis džiugesio akimis, išmaningai moko vaiką būti doru, mylėti artimą, pažinti aplinką. Autorės eilėraščiai sušildyti jausmu, sklandžiai sueiliuoti, tad mažiesiems artimi savo raiška, veda į gėrio ir grožio pasaulį“, – kalbėjo literatūrologas, šių knygų redaktorius Rimantas Klibavičius. „Bitutės sapnas“ iliustracijų autorė Daiva Zarevičienė. Pirmoje dalyje eilėraščiai, o antrąją knygelės dalį sudaro dainelės (su gaidomis), kurioms muziką sukūrė Vytautas Naraškevičius ir Vincas Vinikaitis.

Knygelėje „Geri draugai“, iliustruotoje dailininkės Kristinos Rusteikienės, mažiesiems skaitytojams poetė pateikia dvi eiliuotas pasakas – „Dvylika mėnesių“ ir „Šimtakojis. Vaikai galės ne tik skaityti, bet ir spalvinti nuotaikingas iliustracijas, pajausti kūrybinį džiaugsmą. Kauno Senamiesčio progimnazijos mokinys Orestas Šeputis (8 m.) skaitė pasaką „Šimtakojis“, o Augustė Mažeikaitė (5m.) iš Dainavos bendruomenės centro deklamavo eilėraščius iš knygelės „Bitutės sapnas“. Akomponuojant Irenai Žurumskienei visi drauge dainavome daineles „Nauji draugai“, „Tėtė karys“iš knygelės „Bitutės sapnas“.

„J. Ulinskienės poezijos rinkinyje „Mūzos dovana“ akivaizdūs reikšmingi dvasiniai klodai. Apie jos eilėraščių meniškai išsakomas tiesas galima kalbėti tik teigiamai, nes ji nuoširdi, natūraliai ir prasmingai perteikia savo sielos virpesius, sudėtingus būties dėsnius. Minties ir jausmo vienovė, savita poetinė raiška Smiltės eilėraščiuose žavi natūralumu, per gamtos ir lyrikos individo santykį atskleidžia ir liūdesį, ir džiaugsmą, ir meilę...Eilėraščių rinkinyje gausu įvairių žanrinių formų: miniatiūrų, trioletų, satyrų ir kt.“, – pristatė knygą R. Klibavičius.

Eilėraščius skaitė pati poetė, Loreta Kudarienė, Irena Rudzenskienė, Danutė Blėkienė, Rimantas Klibavičius, Teresė Varnagirienė. Daug gražių žodžių apie poetę, jos kūrybą, sveikinimų išgirdome iš Smiltės bičiulių, bendraminčių: dailininkų-poetų Eugenijos Kumpauskienės, Vytauto Aleksandravičiaus, Vlado Burago, Irenos Žurumskienės, raseiniškės Reginos Enčerytėsir kt.

Popietę vainikavo ansamblio „Gervelė“ (vadovė I. Žurumskienė) atliekamos liaudies dainos: „O kas tynai sodely vaikščiojo“, „Gervelė“, „Kur eisiu eisiu, kur būsiu būsiu“, „Kas pramynė tuos takelius“, „Ko parimai, sese“. Palinkėta poetei sveikatos ir kūrybingų metų, kad dar ne viena knygele pradžiugintų skaitytojus.

 

Additional information