Kauno pedagogų kvalifikacijos centras įgyvendina visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą Kaunas – ekologiškas miestas: ekologinio ugdymo inovacijos“, kurį finansuoja Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius. Projektu siekiama ugdyti Kauno miesto mokytojų ir mokinių gamtamokslinę kompetenciją, ekologinį sąmoningumą diegiant ekologinio ugdymo inovacijas.

Kauno miesto mokytojams vyko 2 nemokami seminarai mėnesį. Po seminarų vyko mokinių darbų konkursas „Kaunas – ekologiškas miestas“, kuriame mokiniai įvairiomis formomis pristatė savo idėjas, siūlymus dėl ekologinės situacijos Kauno mieste, pasaulyje gerinimo, prevencijos, akcentuojant savo bei kitų ekologiškai palankios elgsenos įpročių formavimą. Konkurso darbai (žiūrėti nuotraukas) atspindėjo mokytojų seminare įgytų žinių perteikimą mokiniams. Buvo skiriamos trys konkurso dalyvių grupės: 1-4 klasių moksleiviai, 5-8 klasių moksleiviai ir 9–12 klasių moksleiviai. Vertinimo komisija, vertindama kūrybinius darbus išrinko po 3 geriausius pateiktus darbus iš kiekvienos amžiaus grupės ir skyrė 1-3 vietas:

1-4 klasių moksleivių grupė

I vieta – Kauno „Paparčio“ pradinė mokykla

II vieta – Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla daugiafunkcis centras

III vieta – vaikų užimtumo centras „Nežiniuko akademija“

Šios mokinių komandos laimėjo mokinių edukacinę – tiriamąją veiklą  VDU Kauno botanikos sode š.m. lapkričio 9 dieną „Eksperimentuodami mokomės“.  Šios edukacinės – tiriamosios veiklos  metu ugdytiniai atliko nesudėtingus eksperimentus. Užsiėmimas vyko edukacinėje laboratorijoje, kur kiekvienas ugdytinis mokėsi naudotis cheminiais indais ir įvairiomis medžiagomis, jų tirpalais, atliko spalvines ir dujų išskyrimo reakcijas (žiūrėti nuotraukas).

5-8 klasių moksleivių grupė

I vieta – Kauno VDU „Atžalyno“ progimnazija

II vieta – Kauno J. Žemaičio – Vytauto mokykla daugiafunkcis centras

III vieta – Kauno S. Daukanto progimnazija

I, II ir III vietas užėmusios mokinių komandos laimėjo mokinių edukacinę veiklą  VDU Kauno botanikos sode š.m. lapkričio 16 dieną „Perdirbto popieriaus gamyba“.  Šios veiklos metu ugdytiniai susipažins su atliekų rūšiavimo svarba ir jų panaudojimo galimybėmis. Edukacinėje laboratorijoje iš panaudoto, nebereikalingo popieriaus atliekų ugdytiniai savo rankomis perdirbs ir pasigamins dekoratyvaus, spalvoto popieriaus.

9-12 klasių moksleivių grupė

I vieta – Kauno Jono Basanavičiaus gimnazija

Mokinių komanda laimėjo apžvalginę ekskursiją po VDU Kauno botanikos sodo parką ir oranžeriją š.m. lapkričio 14 dieną 14.00 val. Mokiniai susipažins su Lietuvos ir kitų pasaulio šalių būdingais augalais, pamatys nokstančius atogrąžų augalų vaisius. Oranžerijoje ugdytiniai turės išskirtinę galimybę susipažinti su gyvais tropiniais drugiais iš Pietų Amerikos ir Azijos regionų.

Nuoširdžiai sveikiname laimėtojus!

Konkurse 1-ąsias vieta užėmusioms mokinių komandoms bus organizuojama ir nemokama edukacinė išvyka į UAB „Kauno vandenys“ nuotekų valyklą, kur mokiniai praktiškai susipažins su nuotekų tvarkymo sistema, aplinkosauginėmis problemomis, jų sprendimo būdais.

Išsamesnę informaciją apie projektą suteiks Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ginta Augustauskaitė, tel. 32 42 11, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyrius.

Additional information