„Misija Sibiras“ – kilnus, prasmingas, istorinę atmintį, jaunimo patriotiškumą puoselėjantis projektas, sulaukęs didžiulės sėkmės. Kiekvienais metais susidomėjimas šiuo projektu neblėsta. Projekte išreiškė norą dalyvauti daugiau nei 10 tūkst. jaunuolių, surengta 15 ekspedicijų.

2016 m. rugsėjo 16 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro konferencijų salė vos talpino susirinkusius ir norinčius išgirsti „gyvą“ žodį iš projekto „Misija Sibiras“ organizatorių, dalyvių. Susitikime su mokiniais, mokytojais, Kauno miesto bendruomene, dalyvavo Europos Sąjungos ambasadorius, projekto „Misija Sibiras“ Patarėjų tarybos pirmininkas Vygaudas Ušackas, organizatorius, ekspedicijos dalyvis Karolis Žemaitis. Renginio dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narė Orinta Leiputė, Kauno miesto mero patarėjas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais, LSMU prof. Dainius Pavalkis.

„Lietuvių tautos istorija – gyvas tvirtumo, valstybingumo, ryžto bei drąsos pavyzdys, kurį privalome puoselėti, branginti ir tęsti. Tai ir yra projekto „Misija Sibiras“, šiemet mininčio savo dešimtmetį, tikslas. Tai ne tik istorinės atminties, bet ir populiariausiu tapęs pilietiškumo, patriotizmo, fizinių išbandymų bei moralinių vertybių įprasminimo universitetas“, – kalbėjo V. Ušackas.

Jaunimas yra pilietiškas ir patriotiškas, tik šias vertybes jauni žmonės suvokia kitaip nei ankstesnės kartos. Pasaulio jaunimo vienybės dieną, liepos 17-ąją, išvyko 15-oji ekspedicija, kurios dalyvis Karolis Žemaitis dalijosi įspūdžiais: „2 savaitės, 5000 kilometrų, už poliarinio rato esanti Igarka, daugiau nei hektaras kapinių ploto, dešimtys lietuviškų kryžių, beveik 1 tona medienos, 9 maumediniai kryžiai iškilę amžinajame įšale, 16 jaunų žmonių ir 1 istorija.“ Apie „Misija Sibiras 2016“ ekspediciją galima kalbėti skaičiais, bet dar svarbiau kalbėti unikaliais išgyvenimais ir jausmais patirtais ten“.

Svečiai pristatė foto albumą „Misija Sibiras 2006-2015“, kuris padovanotas beveik 1300 mokyklų Lietuvoje.

V. Ušackas Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekai taip pat padovanojo albumą ir palinkėjo tęsti pradėtą pilietiškumo misiją.

Additional information