3    Birželio 21 dienos pavakarę į Kauno pedagogų kvalifikacijos centrą rinkosi pedagogai senjorai, miesto bendruomenės nariai į susitikimą su Kauno miesto mero patarėju švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais, LSMU Klinikų profesoriumi dr. Dainiumi Pavalkiu.

         Nuo pat renginio pradžios profesorius drąsino ir skatino klausytojus aktyviai gyventi sakydamas, jog į kalnus kopti reikia net ir sulaukus daugiau nei penkiasdešimties. Norint būti sveikam, svarbu nepasiduoti pesimizmui, neleisti užvaldyti mintims, jog esi senas ir tavo sveikata priklauso nuo tablečių.

          Profesorius taip pat išsakė keletą minčių ir apie korupciją sveikatos sistemoje. Tarp pašnekovo ir klausytojų kilo aktyvi diskusija. Kauno miesto senjorų tarybos pirmininkas Gediminas Žemaitis profesoriui pateikė itin rūpimų klausimų, susijusių su sveikatos priežiūra. Kiti dalyviai teiravosi ne tik apie sveikatą, bet ir apie švietimo sistemą.

       Diskusija ir rimtų klausimų svarstymas persipynė su profesoriaus skaitomais savo kūrybos eilėraščiais bei atliekamais Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Frederiko Šopeno, Liudviko van Bethoveno ir kitų kompozitorių kūriniais fortepijonui.

       Profesoriaus dienotvarkė netruko išsekti, o daugelis iškilusių klausimų liko neaptarti. Prieš atsisveikindamas pašnekovas visus mielai pakvietė į kitus susitikimus arba rašyti jam elektroninius laiškus.

          Klausytojai, užkrėsti gerų emocijų, skirstėsi nuotaikingai šurmuliuodami.


Additional information