Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, prisijungdami prie LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyvos „Atverkime duris vasarai“ birželio 15-osios popietę pakvietėme vaikus į susitikimą su rašytoja Ramune Savickyte, knygos „Adelės dienoraštis. Ruduo“ autore (knyga 2015 m. išrinkta Metų knyga vaikams), taip pat Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos pripažinta 2015 m. geriausia lietuviškai parašyta knyga.

„Neseniai veiklą pradėjęs labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ skelbia kasmetinį „Vaikų literatūros konkursą“ rašytojams ir dailininkams. Šią knygelę parašiau specialiai konkursui – sako Ramunė Savickytė. Rašau daug ir seniai, bet tai debiutinė mano knyga. Kai buvau maža – rašiau dienoraštį, kamputyje ką nors nupiešdavau – gavosi spalvota knygelė, kuri buvo mano mylimiausia, bet negalėjau niekam parodyti – ten sugulė visos paslaptys. Knygelė „Adelės dienoraštis. Ruduo“ – lyg mergaitės sukurtas. Apsakymą parašiau ketvirtokės dienoraščio forma. Tai pasakojimas apie namus, mokyklą ir keistą mokytoją, kuri, pasirodo, yra visai kitokia, nei Adelė manė iš pradžių. Labai džiaugiuosi, kad mano knygelę išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurio misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis. Ir šios knygelės nerasite nei viename knygyne“.

Autorė labai šiltai bendravo su iš Kauno miesto vaikų dienos centrų susirinkusiais vaikais. Ramunė Savickytė taip pat yra ir keramikė – tautodailininkė, moko piešti, lipdyti. Apstoję ratu sekė kiekvieną josios rankos judesį, kaip po kiekvieno brūkštelėjimo ant balto lapo „gimdavo“ princesės, princai, undinės, katinėliai, banginiai... Kiek džiaugsmo suteikė vaikams padovanodama po piešinį! Išsiskirstėme pasipildę geromis emocijomis ir tikėdamiesi vėl susitikti, kadangi autorė jau parašė knygelės tęsinį „Adelės dienoraštis. Žiema“.

Additional information