„Jau gimdami atsinešame skolą tiems, kurie gyveno iki mūsų ir savo darbais, kovomis ir aukomis padarė mūsų gyvenimą geresnį ir teisingesnį. Savo gyvenimu, darbais ir kūryba privalome skolą grąžinti, atminti juos ir stengtis perduoti tą atminimą ateities kartoms…
G. Ilgūnas

   Iniciatyva „Laisvės kaina“ kvietė Lietuvos ir pasaulio lietuvius  pagarsinti kovų už Lietuvos laisvę istorinius liudijimus, įvairių kartų indėlį į šių dienų Lietuvos nepriklausomybę ir buvo skirta Prezidento, Steigiamojo Seimo komiteto pirmininko,  Lietuvos premjero, Seimo nario, gydytojo, publicisto, Pasaulio tautų teisuolio dr. Kazio Griniaus 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

        Iniciatyvos tikslas – skatinti mokytojus ir mokinius domėtis tautos laisvės istorija, ugdytis patriotišką ir atsakingą požiūrį į tautos istoriją. Šio tikslo vasario – kovo mėn. siekė 13 Lietuvos mokyklų: Kauno „Vyturio“ gimnazija, Kauno Panemunės pradinė mokykla, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla - daugiafunkcis centras, Kauno Antano Smetonos gimnazija, Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazija, Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, KTU Vaižganto progimnazija, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazija, Kauno Martyno Mažvydo pagrindinė mokykla, Kauno Šv. Pranciškaus gimnazija, Alytaus Ūdrijos mokykla-daugiafunkcis centras, Kalvarijos gimnazija ir Kauno Kazio Griniaus progimnazija.

         Remdamiesi pačių organizuotais istoriniais tyrinėjimais (tyrimais), mokiniai ir mokytojai  surado, užfiksavo  istorinius šaltinius, amžininkų liudijimus, pasakojančius kovų už laisvę istorijas. Remdamiesi kovų už laisvę istorijos liudijimais, rašytiniais ir daiktiniais istorijos šaltiniais, mokiniai parengė kūrybinius darbus – reportažus, iliustruojančius lietuvių kovų už laisvę pavyzdžius ir  panaudodami integruoto ugdymo galimybes, iniciatyvos dalyvių patirtį, organizavo nacionalinį tarpmokyklinį istorijos reportažų transliavimą https://sway.com/VDiDEsk40rd1LuDY .

        Gegužės 13 d. 13 val. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44, Kaunas) vyks baigiamasis iniciatyvos „Laisvės kaina“ renginys. Kviečiame ugdymo įstaigų mokytojus ir mokinius dalyvauti. Tikimės, kad ši  iniciatyva taps gražaus bendravimo, bendradarbiavimo  pavyzdžiu, ugdančiu mokinių pilietiškumą, skatinančiu puoselėti kovų už Tėvynės laisvę istoriją.

            Į renginį registruotis: tel. (8 37) 32 39 41, el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , http://bit.ly/Registracija_Laisves_kaina

Additional information