2016 m. balandžio 4 d. Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekoje susirinko tėveliai, kuriems svarbi jų vaikų ateitis, į diskusiją „Vaikų ugdymas – džiaugsmai ir rūpesčiai“. Diskusiją inicijavo Almantas Gončaras, Panemunės pradinės mokyklos tėvų komiteto pirmininkas. Diskusijoje taip pat dalyvavo Arūnas Bučnys, LSMU gimnazijos direktorius, Vladimiras Achalaja, 3 vaikų tėvas, LR Seimo gynėjas, savanoris, Giedrė Stankevičienė, Kauno Panemunės pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Gimnazijos vadovas A. Bučnys papasakojo, kaip yra užtikrinamas mokinių saugumas ugdymo įstaigoje. Pristatė įeigos į gimnaziją sistemą. Buvo diskutuota, kokie įeigos kontrolės pliusai ir minusai. V. Achalaja prisiminė, kokia mokykla buvo prieš atgavus nepriklausomybę. G. Stankevičienė akcentavo, kad mokykloje mokinys turi įgyti ne tik žinių, bet ir kompetencijų, būtinų sėkmingai socialinei integracijai ir mokymuisi visą gyvenimą. A. Gončaras pasidalijo Panemunės pradinės mokyklos tėvelių patirtimi kuriant mokyklą ir jos bendruomenę.

Tėvai diskutavo, ar įeigos sistema neapriboja mokinių teisių, ko vaikas turėtų įgyti daugiau, ar žinių, ar kompetencijų, koks turėtų būti tėvelių, mokyklos bendruomenės indėlis ugdymo įstaigai, kad vaikams mokykloje būtų gera, kad jie norėtų lankyti mokyklą, kad įgytų gebėjimų bei bendrųjų vertybių pamatus.

Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus specialistė Irena Aušra Drulienė kreipėsi į tėvelius, prašė, kad būtų budrūs, daugiau bendrautų su savo vaikais, nes jų atžalų kasdien tyko įvairūs pavojai, kurie gali būti lemtingi ateityje.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir toliau plėtos gražią iniciatyvą suburiant tėvelius diskusijai aktualiomis temomis.


Additional information