Kauno pedagogų kvalifikacijos centre vyko Aldonos Dudonytės- Širvinskienės, Birutės Gaučienės, Vytauto Šiaudyčio knygos „Laimę radę kalnuose“ sutiktuvės.

         Poetų draugystei nėra atstumų: V. Šiaudytis – kaunietis, A. Dudonytė- Širvinskienė – iš Anykščių rajono, B. Gaučienė – vilnietė. Savo kūrybą jie sudėjo į naują prozos ir poezijos rinkinį „Laimę radę kalnuose“. Tai tryliktoji medikės, poetės, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narės, paramos ir labdaros fondo „Baltasis balandis“ (remia jaunuosius kūrybingus žmones) įkūrėjos ir pirmininkės A. Širvinskienės, trisdešimt trečioji rašytojo, LNRS valdybos pirmininko pirmojo pavaduotojo, Kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ valdybos nario, socialinių mokslų daktaro, docento V. Šiaudyčio ir pirmoji pedagogės, poetės, dainininkės B. Gaučienės knygelė.

         V. Šiaudytis savo kūryboje šeimą įvardija kaip pagrindą asmenybėms ugdyti. A. Širvinskienė prozoje atsiskleidžia kaip gamtos vaikas, poezijoje – ji filosofė, metaforų meistrė. Šie du poetai jau mums gerai pažįstami.

         B.Gaučienei – pedagogė, poetė, dainininkė, gimusi ir užaugusi mokytojų šeimoje, Dzūkijos kaimelyje, netoli gražuolio Dusios ežero. Tėveliai jai buvo įdomaus ir aktyvaus gyvenimo pavyzdys. Baigusi Vilniaus universitetą, jau 40 metų dirba mokykloje. Ji – pedagogė iš pašaukimo. Vaidinusi universiteto Kiemo teatre, grojanti gitara, kurianti ir dainuojanti, pamilusi kalnus, keliaujanti su visa šeima. Kūryba – B. Gaučienės gyvenimas. Rašo naktimis, rytais, važiuodama į darbą ar grįždama iš jo, „pagauta nuotaikos“. Iš pradžių kūrė tik progines dainas, vėliau, paskatinta kuriančios eiles draugės, pradėjo rašyti eilėraščius, poemas, pasakas, sveikinimus ir dedikacijas. Dalyvauja įvairiuose kūrybos vakaruose, knygų sutiktuvėse, literatūrinėse šventėse, yra surengusi keletą savo kūrybos vakarų, nesiskiria su gitara, dainuoja ne tik savo, bet kuria dainoms melodijas ir pagal jai patinkančias daugelio poetų eiles.

         Į popietę susirinko daug muzikų – dainavo B. Gaučienė, jai pritarė giminaitė, chorų vadovė Onutė, skambėjo muzikos pedagogės Salomėjos Ruzgienės atliekamos dainos. O maestro Prano Jurkonio „vedžiojama“ melodija ...rugiai rugiai... virpino susirinkusiųjų širdis.

 

Additional information