Nepaisant amžiaus visi nori būti laimingi ir sveiki. Daugelis imuninę sistemą stiprina įvairiomis priemonėmis pamiršdami, kad be tinkamo nusiteikimo, t. y. pozityvaus mąstymo, visos priemonės yra bevertės. Patarimus nesinervinti, nebūti jautriam, užsiauginti storesnę odą, žino visi. Tačiau kaip to pasiekti?

„Sveiko žmogaus imunitetas – tarsi angelas sargas saugo žmogaus organizmą nuo ligų, tad jį taip pat būtina saugoti ir jam padėti, tačiau norint žinoti, ar imuninė sistema galės įveikti organizmą puolančius mikrobus ir virusus, reikia išsiaiškinti, ar mes patys negatyviomis mintimis ir jausmais netrukdome organizmui kovoti už savo sveikatą,“ – sako psichologė O. Liutkevičienė Kauno pedagogų kvalifikacijos centre susirinkusiems Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams.

Ji teigia, jog ne aplinkos įvykiai mus žudo, kad mus žudo jų interpretacijos. Mes patys įsileidžiame į širdį pašaipas, nuoskaudą, pyktį, ir taip leidžiamės būti žalojami. Kai žmogus pradeda tai suvokti, pradeda ieškoti, kaip jam gintis, kaip neįsileisti tų emocijų. Nes laimingas žmogus – ne tas, kuris moka atsikratyti šiukšlių, o tas, kuris moka jų neprisigaminti.


Additional information