Dažniausiai užduodami klausimai apie 3D modeliavimą: atsako specialistas

Iliustracija – pexels.com

Inovatyvios technologijos suteikia galimybę kurti modernius projektus, kurie užtikrina sklandų bet kokios idėjos realizacijos procesą. Vienas tokių įrankių yra 3D projektai, kurie šiais laikais jau nieko nestebina. Jie suteikia galimybę kurti ne tik būsto, tačiau ir bet kokio kito projekto vizualizacijas. Svarbiausia – geros kokybės įrankiai, kurie leidžia iki mažiausių smulkmenų pasiekti projekto detalumą.

3D modeliavimas yra apipintas mitais, neteisinga informacija, kuri vis dar gali trukdyti suvokti šio tipo paslaugos galimybes ir privalumus. Esminius niuansus, kurie yra susiję su šio tipo projektais, aptaria Karolis, kuris jau ne vienerius metus sėkmingai kuria 3D projektus.

Kas yra 3D modeliavimas?

3D modeliavimas yra procesas, kurio metu sukuriami 3D objektai naudojant programinę įrangą. Šie objektai gali būti bet kas, bet kokie: pradedant paprastomis geometrinėmis figūromis ir baigiant sudėtingais architektūriniais modeliais ar animaciniais personažais. 3D modeliai gali būti naudojami įvairiems tikslams: animacijai, vaizdo žaidimams, architektūrai, dizainui ir gamybai…

Kokios 3D modeliavimo programos yra naudojamos?

Yra daug įvairių 3D modeliavimo programinės įrangos paketų, kurių kiekvienas turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. „Bene labiausiai vertinama ir giriam yra SketchUp. Tai  yra populiari 3D modeliavimo programinė įranga, kuri suteikia galimybę vartotojams kurti ir koreguoti 3D pastatų, kraštovaizdžių, baldų ir kitų objektų galimybes. Jis dažniausiai naudojamas architektūros, interjero dizaino, kraštovaizdžio architektūros, vaizdo žaidimų dizaino ir kitose kūrybinėse srityse“,- nuodo Karolis.

Yra dvi pagrindinės „SketchUp“ versijos: nemokama žiniatinklio versija „SketchUp Free“ ir mokama prenumeratos versija, vadinama „SketchUp Pro“. „SketchUp Pro“ siūlo platesnį funkcijų spektrą. Jis apima galimybę kurti ir redaguoti didesnius ir sudėtingesnius modelius, eksportuoti modelius į kitas 3D programinės įrangos programas ir bendradarbiauti su kitais vartotojais kuriant modelius realiuoju laiku.

Kuris 3D modeliavimo programinės įrangos paketas man tinkamiausias?

3D modeliavimo programinės įrangos paketų pasirinkimas yra platus, todėl geriausias pasirinkimas priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir, aišku, patirties lygio.  Kokio tipo 3D modelius norite kurti? Jei norite kurti paprastus modelius – jums turėtų pakakti pagrindinės (free) programos. Tačiau jei norite kurti sudėtingesnius modelius – jums reikės programos, turinčios daugiau modulių.

Kaip išmokti 3D modeliavimo meno?

Yra daug būdų išmokti 3D modeliavimo. Galite žiūrėti internetines pamokas, skaityti knygas ar imti pamokas. Taip pat yra daug internetinių bendruomenių, kuriose galite užduoti klausimus ir gauti pagalbos iš kitų 3D modeliuotojų. Svarbiausia yra bandyti, kurti, ieškoti.

Kiek uždirba 3D modeliuotojai?

3D modeliuotojų atlyginimas gali labai skirtis priklausomai nuo jų patirties lygio, įgūdžių ir net pramonės šakos. Pradedančiųjų 3D modeliuotojų atlyginimas gali būti mažas, tačiau patyrę 3D modeliuotojai gali uždirbti penkiaženkles sumas per mėnesį.

Kokia 3D modeliavimo ateitis?

3D modeliavimas yra sparčiai besivystanti sritis, kuri turi labai daug potencialo. 3D modeliai vis dažniau naudojami įvairiose srityse. Jie tarnauja animacijai, vaizdo žaidimams, architekturai, dizainui ir t.t. Galimybės – labai plačios. Ateityje tikimės pamatyti dar sudėtingesnius ir realistiškesnius 3D modelius.

Ką dar reikia žinoti apie 3D modeliavimą?

3D modeliavimas yra sparčiai besivystanti sritis, nuolat kuriamos naujos technologijos ir technikos. “Jei jus domina 3D modeliavimo kursai, programos –  yra tikrai labai daug įvairių išteklių, kurie padės jums žengti pačius pirmus mokymosi žingsnius. Tikrai greitai rasite daug internetinių kursų, knygų ir pamokų, kurios gali išmokyti jus pagrindų”,- nurodo specialistas.