7 efektyvūs patarimai – kaip greitai išvalyti langus

Iliustracija iš pexels.com

Sakoma, kad pro švarius langus – pasaulis kur kas gražesnis. Tai patvirtinti gali visi, kurie po ilgo laiko nusivalo namų langus. Tikrai, pro juos ir žolė atrodo žalesnė, ir sniegas kur kas baltesnis.

Tiesa, nusprendus valyti langus patiems – reikia nepamiršti kelių paprastų smulkmenų, kurios leis efektyviau atlikti darbus. Pateiksime 7 patarimus, kuriais dalinasi valymo įmonės darbuotojai. 

  1. Naminis langų valiklis

Nors prekybos vietose galima rasti daug įvairių langų valiklių, tačiau verta namuose pasigaminti savo. Pirmiausia dėl to, kad pigiau, o antra – nes ekologiškiau. Vienas universaliausių langų valiklių yra iš acto. Tiesa, tinkamas tik stiklui valyti. Rėmui geriausiai pasiteisina muiluotas vanduo. Stiklui skirtas valiklis – 1 litras šilto vandens ir 2 arbatiniai šaukšteliai acto. Valymo metu geriausia yra naudoti medvilninius skudurėlius.

  1. Langus valykite su kola

Jeigu nepatinka acto kvapas – išbandykite kitą stiklo valymo priemonę. Tai yra visiems puikiai žinoma kola, kuri taip pat pasitarnauja, kai reikia atkimšti kriauklę. Kola labai puikiai tinka ne tik namų, tačiau ir transporto priemonės stiklų valymui. Pilkite gėrimą ant stiklo ir greitai, su taip pat medvilniniu rankšluostėliu, valykite dėmes. Po visko stiklą reikia nuvalyti su drėgna šluoste. Taip pašalinsite cukrų.

  1. Tinkamas langų valymo laikas

Langų valymo metu svarbu ne tik tinkami valikliai, tačiau ir apgalvotas jų valymo laikas. Nors daugelis dažniausiai renkasi saulėtą dieną, kai norisi plačiai atverti langus ir nebijoti, kad į patalpas pateks labai daug vėsos, visgi, valymo įmonės specialistai dažniausiai siūlo rinktis šviesias, ne lietingas, tačiau ir ne per daug kaitrias arba saulėtas dienas. 

  1. Riebalų šalinimas nuo stiklo

Jeigu ant stiklo yra riebalų dėmės – jas nuvalyti galite pasinaudoję svogūnu. Perpjaukite jį ir vidine pusele trinkite langus. Žinoma, kad kvapas ne koks, tačiau gera, kad tikrai gana greitai pavyks pašalinti nešvarumus ant stiklo.

  1. Laikraščiai – atgyvena

Džiugu, kad vis mažiau žmonių stiklus valo laikraščiais. Buvo metas, kai stiklo valymas laikraščiais atrodė bene vienintelė opcija. Šiuo metu – tai atgyvena. Ypač, kai yra tiek daug specialių šluosčių, kurios gali padėti ne tik kokybiškai, tačiau ir greitai pašalinti ruožus ant stiklo. Valant su laikraščiais, tikėtina, paliksite rėžius arba dėmes.

  1. Kruopštus stiklo nuvalymas

Nusprendus išvalyti langus – taip ir darykite. Dažniausiai langų valymo dieną geriau yra neplanuoti kitų darbų, kadangi pats lango valymas reikalauja nemažai laiko bei pastangų. Valykite sukamaisiais judesiais, greta rėmo, horizontaliai, vertikaliai, žinoma, langus iš abiejų pusių. Langų valymo metu nedarykite pertraukų. Negalima valyti, nueiti atsigerti kavos ir tik tuomet baigti darbą. Tikėtina, kad liks ruožai, kuriuos išvalyti bus gana sunku.

  1. Valome ne tik stiklą, tačiau ir langų rėmus 

Galiausiai, atminkite, kad valant langus dėmesį reikia skirti ne tik stiklui, tačiau ir rėmui. Kaip jau minėjome, pastarajam geriausiai tinka vandens ir muilo mišinys. Žinoma, galima įsigyti ir specialius valiklius. Valykite kruopščiai, ypač – iš lauko pusės. Ten dažnai kaupiasi įvairūs nešvarumai, kurie blogina lango kokybę.

Visgi, daugelis žmonių sutiktų, kad langų valymas yra labai varginantis darbas. Jeigu ir Jums jis kelia žiovulį – samdykite įmones, kurios efektyviai išvalo ir labai didelius, vitrininius langus. Svarbiausia, kad tokios paslaugų kainos – gana mažos.